تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

آمازون با ارزش ترین برند تجاری جهان

آمازون با پشت‌سر گذاشتن شرکت‌هایی همچون اپل و گوگل برای اولین بار عنوان ارزشمندترین برند تجاری جهان را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، براساس رده‌بندی موسسه برندز که همه ساله از برترین موسسات تجاری جهان منتشر می‌شود آمازون با ارزشی معادل ۵/ ۳۱۵ میلیارد دلار بالاتر از اپل و گوگل ایستاده است.

این دو شرکت به ترتیب ۵۲۷/ ۳۰۹و ۳۰۹ میلیارد دلار ارزش دارند. پس از سه شرکت یادشده مایکروسافت، ویزا، فیس‌بوک، علی‌بابا، تنسنت، مک دونالدز و ان‌تی‌ان‌تی قرار گرفته‌اند.

نکته بسیار جالب توجه در این زمینه تسخیر فهرست ۱۰ برند برتر دنیا توسط شرکت‌های فناوری اطلاعات است. به‌گونه‌ای‌که تنها مک دونالدز به‌طور کامل در این حوزه فعالیت ندارد و سایر شرکت‌های این فهرست به‌گونه‌ای با فناوری اطلاعات و دیگر فناوری‌های پیشرفته مرتبط پیوند خورده‌اند.

در یک سال گذشته کل ارزش شرکت آمازون افزایش ۵۲ درصدی داشته است. در آغاز سال ۲۰۱۷ ارزش این شرکت که زمانی تنها در حوزه خرده‌فروشی آنلاین فعالیت می‌کرد به ۱۰۸ میلیارد دلار می‌رسید.

در مقابل اپل که مدت‌ها رتبه اول این فهرست را در اختیار داشت در یک سال اخیر تنها ۳ درصد رشد داشته و این رشد در مورد گوگل هم تنها ۲ درصد بوده است. براساس بررسی‌های برندز، فعالیت‌های آمازون در حوزه پردازش ابری، توسعه کسب‌وکار و استفاده از روش‌های خلاقانه تحویل انواع کالا و خدمات به مشتریان، سرمایه‌گذاری در زمینه مواد غذایی، بلندگوهای هوشمند، تبلت‌ها و پخش اینترنتی موسیقی و ویدئو باعث شده این شرکت به ۱۲ سال حاکمیت اپل و گوگل بر صدر این فهرست خاتمه دهد.

منبع مهر
مطالب مشابه