تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

استعفای مدیر تیک‌تاک در ادامه فشارهای ترامپ

«کوین میر» مدیرعامل تیک‌تاک به علت فشارهای دولت آمریکا برای فروش این شرکت تحت مالکیت بایت‌دنس چین استعفا داد. به گزارش آسین‌ایج، تیک‌تاک که به کاربران امکان می‌دهد ویدئوهای یک دقیقه‌ای از خود به اشتراک بگذارند علاوه بر چین در آمریکا نیز ده‌ها میلیون نفر کاربر دارد و این محبوبیت موجب خشم ترامپ شده و وی با جاسوس توصیف کردن این نرم‌افزار خواهان فروش آن به یک شرکت آمریکایی ظرف مدت ۹۰ روز شده است. متهم کردن تیک‌تاک به جاسوسی سایبری به نفع دولت چین در شرایطی صورت می‌گیرد که بررسی‌های مستقل سازمان سیا نشان می‌دهد، تیک‌تاک اطلاعات کاربران خود را در اختیار مقامات چینی قرار نداده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، با تشدید فشارها علیه تیک‌تاک، کوین میر با ارسال نامه‌ای خطاب به کارکنان تیک‌تاک علت تصمیم خود برای استعفا را تغییر شدید محیط و شرایط سیاسی دانسته است.

در بخشی از این نامه آمده است: «من بخش مهمی از تغییرات ساختاری که تیک‌تاک به آن نیاز دارد را انجام داده‌ام و در این شرایط که رسیدن به یک نتیجه قطعی به زودی رخ می‌دهد با دلی شکسته اعلام می‌کنم که تصمیم به ترک تیک‌تاک گرفته‌ام.»

میر که در ماه می گذشته به تیک‌تاک پیوسته بود قبلا یکی از مدیران ارشد شرکت دیزنی بود. این استعفا چند روز بعد از شکایت تیک‌تاک از دولت آمریکا به علت وارد آوردن اتهامات غیرقانونی علیه آن رخ می‌دهد.

تیک‌تاک بیش از ۱۷۵ میلیون بار در آمریکا و بیش از یک میلیارد بار در کل جهان بارگذاری شده، بعد از هوآوی و زدتی‌ای، تیک‌تاک سومین شرکت فناوری چینی است که به علت محبوبیت و کاربران زیاد از سوی دولت آمریکا محدود می‌شود.

منبع مهر
مطالب مشابه