انتشار نسخه iOS چت‌بات ChatGPT

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، به نقل از جهان صنعت، نسخه آیفون چت جی‌پی‌تی رایگان است، با تاریخچه نسخه وب هماهنگ می‌شود و از ورودی صوتی پشتیبانی می‌کند. این قابلیت مبتنی‌بر مدل تشخیص گفتار متن‌باز Whisper است. اپلیکیشن ChatGPT افزون‌بر آیفون روی آی‌پد نیز قابل‌ اجرا است و برای دانلود آن باید به اپ‌استور مراجعه کنید.OpenAI می‌گوید اپلیکیشن ChatGPT را فعلا در آمریکا منتشر کرده و در هفته‌های آینده برای سایر کشورها در دسترس قرار می‌دهد. OpenAI پیش‌تر هرگز به توسعه نسخه موبایلی ChatGPT اشاره نکرده بود، اما انتشار ChatGPT در قالب اپلیکیشن منطقی است چون با چت‌باتی طرفیم که محبوبیت بسیار بالایی دارد. چت‌بات هوش مصنوعی شرکت OpenAI اواخر سال گذشته میلادی منتشر شد و مطابق آمار غیررسمی، در عرض حدوداً دو ماه به ۱۰۰ میلیون کاربر دست پیدا کرد. به گزارش ورج، OpenAI هرگز این آمار را تایید نکرده است.

«اپل» استفاده از «ChatGPT» را برای کارمندانش ممنوع کرد

به ادعای منابع آگاه، اپل به کارمندانش اعلام کرده است که اجازه ندارند از ابزارهای هوش مصنوعی نظیر ChatGPT استفاده کنند.

خبرگزاری «وال‌استریت‌ژورنال» به اسنادی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد کارمندان اپل اجازه ندارند از ChatGPT استفاده کنند. اپل گفته که نباید از ابزارهای هوش مصنوعی مولد برای کار استفاده کرد. اپل نگران است که ابزارهای هوش مصنوعی، اطلاعات محرمانه شرکت را از کارمندان جمع‌آوری کنند. اپل افزون‌بر ChatGPT، استفاده از Copilot گیت‌هاب را که تحت مالکیت مایکروسافت است ممنوع کرده؛ Copilot ابزاری است که نوشتن خودکار کدها را امکان‌پذیر می‌کند. مایکروسافت در ChatGPT نیز نقش دارد و بزرگ‌ترین سهامدار شرکت خالق این چت‌بات یعنی OpenAI محسوب می‌شود.ChatGPT داده‌ها را برای توسعه‌دهندگانش می‌فرستد تا این پلتفرم در گذر زمان بهبود پیدا کند. یکی از باگ‌های ChatGPT مدتی پیش به کاربران امکان می‌داد تاریخچه چت‌های سایر کاربران را ببینند. پس از این حادثه امنیتی، OpenAI گزینه خاموش کردن تاریخچه چت را به ChatGPT اضافه کرد. با خاموش کردن تاریخچه چت، داده‌ها برای تعلیم ChatGPT استفاده نخواهند شد.

استفاده از هوش مصنوعی مولد برای نوشتن ایمیل‌های کاری یا سوال درباره مشکلات محیط کار، ممکن است به افشای اطلاعات محرمانه اپل منتهی شود. تولیدکننده آیفون رویکردی بسیار سختگیرانه در قبال افشای اطلاعات دارد. اپل تنها شرکتی نیست که استفاده از هوش مصنوعی مولد را ممنوع می‌کند. گزارش‌های تاییدنشده می‌گویند فهرست این شرکت‌ها شامل «ورایزن»‌، «جی‌پی‌مورگان»‌، «آمازون» و «سامسونگ» است.
وال‌استریت‌ژورنال می‌گوید «اپل» روی مدل هوش مصنوعی اختصاصی کار می‌کند.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.