تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

بنیاد بیل و ملیندا گیتس بر ابداع و ارائه کیت‌های خانگی تست کرونا تمرکز دارد

پروژه جدید «بنیاد بیل و ملیندا گیتس»، بر ابداع و ارائه کیت‌های خانگی تمرکز دارد که ابتلای افراد به کروناویروس را مورد بررسی قرار می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، پروژه‌ای که با سرمایه‌گذاری «بیل گیتس» درحال انجام است، به زودی کیت‌های آزمایش خانگی را برای بررسی ابتلا به کروناویروس ارائه خواهد داد.

این بررسی که با استفاده از یک «سواب‌بینی» انجام می‌شود، می‌تواند نتایج را طی دو روز ارائه دهد تا فعالان حوزه سلامت بتوانند افرادی را که نتیجه بررسی آنها مثبت است، شناسایی کنند.

سپس افرادی که پاسخ آزمایش آنها مثبت بوده، به یک پرسش‌نامه آنلاین پاسخ می‌دهند تا اطلاعات مربوط به خود را در اختیار پزشکان بگذارند و به این ترتیب امکان شناسایی افرادی که باید آزمایش بدهند، فراهم می‌شود.

«اسکات داول»، سرپرست این پروژه در «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» گفت: اگرچه هنوز باید کار بیشتری در مورد این روش انجام شود، اما احتمال تاثیر آن بر از بین بردن شیوع این ویروس، زیاد است. هنوز زمان‌بندی مشخصی برای آغاز این پروژه وجود ندارد زیرا بنیاد گیتس تلاش می‌کند نرم‌افزار پشتیبان و نسخه‌ای از پرسش‌نامه را به مرحله نهایی برساند.

داول ادامه داد: بررسی‌های بنیاد نشان می‌دهند که احتمالا امکان انجام دادن ۴۰۰ آزمایش در هر روز وجود خواهد داشت. بنیاد گیتس، تنها جایی نیست که برای ابداع کیت‌های آزمایش خانگی تلاش می‌کند.

«جاناتان روتنبرگ» کارآفرین حوزه سلامت نیز این هفته در توییت جدیدی اعلام کرد که همین رویه را پیش گرفته و به نظر می‌رسد درحال گفت‌وگو با یک شرکت سازنده است تا کیت‌های آزمایش خانگی را به بازار وارد کند.

منبع ایسنا
مطالب مشابه