تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

تجربه خرید از فروشگاه والمارت با واقعیت مجازی

فروشگاه زنجیره‌ای والمارت می‌خواهد خرید از فروشگاه‌های خود را در غالب تجربه ای جذاب با واقعیت مجازی برای مشتریان خود فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از انگجت ، شرکت Walmart یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای در جهان است، که در مورد تکنولوژی خرید با تجربه واقعیت مجازی بصورت جدی این پروژه را دنبال می کند.

این شرکت یک اتاق واقعیت مجازی ایجاد نموده که مشتریان می‌توانند از طریق هدست‌های واقعیت مجازی از فروشگاه بازدید و خرید کنند.

ایده این است که مشتریان بتوانند تجربه خرید سنتی را با یک خرید جدید در قالب یک فروشگاه واقعیت مجازی و انتخاب اقلام از قفسه‌های مجازی که بعدا برای آنها ارسال می‌شود، عوض کنند.

شرکت فروشگاه های والمارت در ماه فوریه از یک استارتاپ واقعیت مجازی کمک گرفت تا ایده خود را واقعیت ببخشد و در ماه ژوئن یک تور خرید مجازی را راه‌اندازی کرد.

با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند در فروشگاه واقعیت مجازی حرکت کنند، دهها محصول مورد نیاز خود را بیابند و اگر بخواهند راجع به یک محصول اطلاعات بیشتری کسب کنند و به صفحه راهنمای محصول دسترسی پیدا کنند.

والمارت با هدف ایجاد تجربه جدید خرید برای مشتریان خود، شروع به اجرای تعدادی از خدمات و فناوری‌ها کرده است که بسیاری از مردم از آنها به عنوان راه‌های جایگزین برای خرید استفاده می‌کنند.

مطالب مشابه