تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

سرمایه‌گذاری کلانیک در استارت‌آپ سفارش آنلاین غذا

تراویس کلانیک – موسس اوبر و مدیرعامل سابق آن شرکت، تصمیم دارد کسب و کار آمریکایی الاصل CloudKitchens را در چین فعال کند. کلانیک سال گذشته ۱۵۰ میلیون دلار روی شرکت هلدینگ CloudKitchens سرمایه‌گذاری کرد. وی طی چند ماه گذشته، با Zhang Yanqi، مدیر ارشد سابق شرکت اجاره دوچرخه Ofo، مشغول همکاری در راستای توسعه پروژه کیچن کلود بوده است. در صورت موفقیت این پروژه، این دومین بار خواهد بود که کلانیک قدم بزرگ دیگری در راستای جهانی کردن دستاورد خود انجام می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، اولین دستاورد موفق تراویس کلانیک، شرکت حمل و نقل آنلاین اوبر، در سال ۲۰۱۶ به خارج از مرزهای آمریکا انتقال پیدا کرد و عملا جهانی شد. او اما به دنبال جنجال‌های زیادی که پیرامون نحوه اداره او بر اوبر پیش آمد این شرکت را ترک کرد.

CloudKitchens اصطلاح نوینی از رستوران داری است که در آن هیچ آشپزخانه و هیچ میز و صندلی و حتی مشتری وجود ندارد. این مفهوم جدید، به سرویس ارسال آنلاین غذا اطلاق می‌شود. این سرویس جدید، در بسیاری از نقاط دنیا راه خود را به تازگی آغاز کرده و با جا افتادن پدیده سفارش آنلاین غذا، به سرعت در حال رشد است.

تفاوت اصلی بین سرویس CloudKitchens و آشپزخانه‌های معمولی در این است که تنها راه ارتباطی بین تامین‌کننده و مشتری، تنها به‌صورت آنلاین است. البته لازم به ذکر است که CloudKitchens در داخل چین، رقبای بومی زیادی مانند Panda Selected و Alliance دارد.

منبع دنیای اقتصاد