تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

سیستم هشدار گوگل برای صحت‌سنجی اخبار ویروس کرونا

گوگل ویروس کرونا را به سیستم هشدار خود افزوده تا کاربران هنگام جست‌وجو درباره این ویروس به اطلاعات مهم و معتبر دسترسی یابند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، روز گذشته وزارت جهانی بهداشت درباره شیوع ویروس کرونا درجهان اعلام وضعیت اضطراری کرد. در همین راستا شرکت گوگل نام ویروس کرونا را به فهرست سیستم هشدار خود (SOS Alerts) افزوده است. علاوه بر آن در جست‌وجوی اینترنتی کاربرانی که خواهان دستیابی به اطلاعات درباره این بیماری باشند، اطلاعات و توصیه‌های ایمنی مربوطه نمایش داده می‌شود.

به عبارت دیگر گوگل از سیستم SOS Alerts استفاده کرده تا دسترسی به اطلاعات مهم و معتبر را در جست‌وجوی گوگل تسهیل کند. سیستم SOS Alerts در سال ۲۰۱۷ میلادی و برای کمک به مقابله با بلایای طبیعی و… راه‌اندازی شد.

بر این اساس اگر کاربری در گوگل اطلاعات مربوط به ویروس کرونا را جست‌وجو کند، در بالای صفحه جست‌وجوی او آخرین توییت‌های سازمان جهانی بهداشت به همراه لینک‌هایی درباره بررسی وضعیت فعلی ویروس، توصیه‌ها، پرسش و پاسخ‌ها برای او نشان داده می‌شود. این در حالی است که اطلاعات جعلی زیادی در شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های آنلاین درباره ویروس کرونا منتشر می‌شود.

بنابراین تلاش گوگل برای فراهم کردن دسترسی به اطلاعات معتبر به ایمن ماندن افراد در این شرایط کمک می‌کند. علاوه برآنچه گفته شد آمار رسمی شیوع ویروس کرونا همراه یک ردیاب آنلاین از مرکز سیستم‌های علمی و مهندسی در دانشگاه جان‌هاپکینز آمریکا نیز در نتایج جست‌وجو نشان داده می‌شوند.

در کنار این موارد گوگل اعلام کرده ۲۵۰ هزار دلار برای مقابله با ویروس کرونا به سازمان صلیب سرخ چین اهدا کرده است.

منبع مهر
مطالب مشابه