تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

شام محرمانه زاکربرگ با ترامپ

خبرگزاری ان‌بی‌سی فاش کرده است که زاکربرگ در سفر ماه گذشته خود به ساختمان کنگره ایالات‌متحده برای بحث و تبادل‌نظر در مورد رمزارز پرحاشیه فیس‌بوک موسوم به «لیبرا» توقفی هم در کاخ سفید داشته و به همراه یکی از اعضای هیات‌مدیره فیس‌بوک یک شام محرمانه با دونالد ترامپ داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، ماه گذشته مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس‌بوک به‌طور علنی یک سفر به «کاپیتول هیل» ساختمان کنگره ایالات‌متحده داشت و در مقابل نمایندگان کنگره برنامه‌های رمزارز فیس‌بوک موسوم به «لیبرا» (Libra) را توضیح داد و ابهام‌زدایی کرد

اما اکنون خبرگزاری «NBC» فاش کرده است که زاکربرگ همچنین یک توقف دیگر در راه بازگشت داشته است که قبلا فاش نشده بود. گفته می‌شود وی یک شام محرمانه در کاخ سفید به همراه «پیتر تیل» عضو هیات‌مدیره فیس‌بوک با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا داشته است.

سخنگوی فیس‌بوک در بیانیه‌ای به خبرگزاری ان‌بی‌سی گفت: همان‌طور که برای مدیرعامل یک شرکت بزرگ آمریکایی طبیعی است، مارک زاکربرگ نیز دعوت به صرف شام با رئیس‌جمهور و بانوی اول آمریکا در کاخ سفید را پذیرفت.

تاکنون هیچ نشانه‌ای در مورد دلیل این ملاقات فاش نشده است و این ملاقات تا به امروز یک راز بود. زاکربرگ اوایل همان ماه به‌صورت علنی با ترامپ در دفتر بیضی مشهور رئیس‌جمهور در کاخ سفید موسوم به «Oval Office» ملاقات کرده بود و در آخرین روز سفر خود نیز از کارخانه تولید رایانه‌های جدید «مک پرو» اپل در تگزاس که آن زمان در حال ساخت بود، بازدید کرد.

منبع ایسنا
مطالب مشابه