تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

شرکت اپل همچنان در میان فعالان عرصه فناوری یکه‌تازی می‌کند

مجله معتبر فورچون جدیدترین فهرست از ۵۰۰ شرکت برتر دنیا را منتشر و اعلام کرد شرکت اپل همچنان در میان فعالان عرصه فناوری یکه‌تازی می‌کند. فورچون طبق رسم هر سال خود، ۵۰۰ شرکت برتر دنیا را در سال ۲۰۱۹ در قالب فهرست Fortune Global ۵۰۰ و بر اساس شاخص‌های مختلفی اعم از فروش، سود و قیمت بازار معرفی کرده که نتیجه کمی‌ غافلگیرکننده بود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از آی تی ایران، بر اساس این لیست و برای اولین بار، تعداد شرکت‌های چینی بیشتر از شرکت‌های آمریکایی بود. در دنیای فناوری اپل همچنان در صدر قرار دارد که در رده یازدهم ۵۰۰ شرکت برتر جای گرفته است.

به دنبال آن، شرکت‌های سامسونگ و شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت را می‌بینیم که این دو نیز به ترتیب رده‌های پانزدهم و سی‌وهفتم این رده‌بندی را از آن خود کرده‌اند.

جالب‌تر آنکه شرکت شیائومی‌توانست برای اولین بار خود را در جمع ۵۰۰ شرکت برتر دنیا جای دهد و رتبه ۴۶۸ را به خود اختصاص دهد. اگرچه شرکت‌های مایکروسافت، هوآوی و سونی نیز در این فهرست مشاهده می‌شوند، اما در میان شرکت‌های تکنولوژیک، BBK Electronics رتبه‌ای را از آن خود نکرد.

این شرکت مالک برندهای اوپو، ویوو و وان‌پلاس است. با توجه به فهرست فورچون، ۱۰ شرکت برتر دنیای فناوری بعد از اپل و سامسونگ، به ترتیب شرکت‌های آلفابت، هوآوی، سونی، ال‌جی، نوکیا و شیائومی‌هستند که البته شرکت نوکیا تحت عنوان Network and Communications Equipment ثبت شده است.

مطالب مشابه