تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

همراه اول و ایرانسل در دادگاه

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان از رسیدگی به پرونده تخلف افزایش قیمت بسته‌های اینترنتی اپراتورهای تلفن همراه در دادگاه تعزیرات حکومتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، جواد احمدی در یک برنامه رادیویی در رابطه با موضوع کم‌فروشی بسته‌های اینترنت اپراتورهای تلفن همراه، اظهار کرد: باید به این نکته توجه داشت که حمایت از مصرف‌کننده و تولید‌کننده لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: این موضوع در بحث اپراتورها یک مقدار پیچیده‌تر است چرا که تنظیم‌کننده‌ آن سازمان ارتباطات و تنظیم مقررات و کمیسیون تنظیم مقررات است که دستگاه‌های مختلف در آن عضو بوده و دبیر آن سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی است.

احمدی درباره افزایش یک باره نرخ بسته‌های اینترنتی از سوی اپراتورهای تلفن همراه گفت: از ۱۸ تیر این اتفاق افتاده و موضوع این بوده که سیستم فروش این بسته‌ها از طریق کدهای USSD (پرداخت آنی)، پورتال و فروشگاه‌های مجازی بوده‌است. این درحالی بوده که ۸۰ درصد مردم از کدهای USSD استفاده می‌کردند.

وی تصریح کرد: در یک برنامه‌ریزی بسته‌های پر‌مصرف‌تر که مطلوبیت برای مصرف‌کنندگان داشته‌اند و کد USSD حذف‌شده است. معاون بازرسی و رسیدگی تخلفات سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان بیان کرد: این قیمت‌ها اکنون در سبد مصرف‌کننده افزایش پیدا کرده و اپراتورها نیز بخش‌هایی را همچون ترافیک داخلی و بین‌الملل اضافه کردند که این موارد قابل بررسی است و هم اکنون در دادگاه تعزیرات پرونده در حال بررسی و شکایات رسیدگی می‌شود.

منبع مهر
مطالب مشابه