هوش مصنوعی «متا» که متن را به ویدئو تبدیل می‌کند

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از جهان صنعت، این سیستم هوش مصنوعی به نام «Make-A-Video»، از تصاویر موجود همراه با شرح آنها برای آشنایی با جهان و نحوه توصیف تصاویر استفاده می‌کند و ویدئوهای بدون برچسب را برای تعیین چگونگی حرکت جهان به کار می‌برد. ویدئوهای به دست آمده، نتایجی از سورئال و ترسناک گرفته تا قانع‌کننده را دربر می‌گیرند. این شرکت متعلق به «مارک زاکربرگ» اعلام نکرده است که این سیستم چه زمانی در دسترس عموم قرار می‌گیرد و محدودیت‌هایی وجود خواهد داشت یا خیر اما یک فرم ثبت‌نام وجود دارد که افراد در صورت تمایل می‌توانند با تکمیل کردن آن، «Make-A-Video» را در آینده آزمایش کنند. پیشرفت در استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد ویدئوهای درخواستی، انواع معضلات اخلاقی را ایجاد می‌کند. همچنین، احتمال دروغگویی و ارائه اطلاعات نادرست وجود دارد.

«متا» خاطرنشان کرد که همه محتوای تولیدشده توسط این سیستم جدید، حاوی یک واترمارک است که به بینندگان کمک می‌کند تا مطمئن شوند که ویدئو با هوش مصنوعی تولید شده و ویدئوی ضبط شده نیست. این غول فناوری گفت: هدف ما این است که نهایتا این فناوری را در دسترس عموم قرار دهیم اما در حال حاضر به تجزیه و تحلیل و آزمایش Make-A-Video» » ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که هر مرحله از انتشار، ایمن و هدفمند است.

«متا» نوشت: هوش مصنوعی «متا» متعهد به توسعه هوش مصنوعی مسوولانه و اطمینان از کاربرد ایمن این فناوری پیشرفته ویدئویی است. پژوهش ما مراحلی را برای کاهش ایجاد محتوای مضر، جانبدارانه یا گمراه‌کننده پشت‌سر می‌گذارد. محققان در مقاله‌ای درباره این سیستم توضیح دادند: در همه جنبه‌ها، Make-A-Video با وضوح مکانی و زمانی، وفاداری به متن و کیفیت، پیشرفته‌ترین هنر را در تبدیل متن به ویدئو نشان می‌دهد که با معیارهای کمی و کیفی تعیین می‌شود. سیستم‌های هوش مصنوعی قبلی که تصاویر ثابت را از متن تولید می‌کردند، نتایج عجیبی به‌دست آورده‌اند. سیستمی موسوم به «Craiyon AI»، یک سیستم تبدیل متن به تصویر محبوب بود که به متا تعلق نداشت. این سیستم، چندین تصویر مختلف را ایجاد کرد که نشان می‌دادند اگر همه انسان‌ها به «متاورس» بپیوندند، چه شکلی می‌شوند. تعدادی از شرکت‌های فناوری از جمله شرکت «زاکربرگ»، ده‌ها میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کنند تا یک دنیای مجازی را ارائه دهند که مردم در آن بتوانند خرید کنند، کار کنند و سرگرم شوند.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.