تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه کوبا وضع کرد

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه کوبا به دلیل آنچه که «سرکوب مردم کوبا و حمایتش از رژیم ونزوئلا» خوانده است، وضع کرد.

به گزارش رویترز، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه به وقت محلی با انتشار بیانیه‌ای خبر داد که طبق این تحریم‌ها، مجوزهای فعلی اجاره هواپیماهای مسافربری به کوبا لغو می‌شود.

آمریکا همچنین فروش و صادرات برخی کالاهای خارجی به دولت کوبا را ممنوع کرد. این تحریم‌ها شامل کالاهایی می‌شود که در آنها از مواد و قطعات آمریکایی استفاده شده است.

«برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا اوایل مهرماه جاری در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن سیاست‌های واشنگتن علیه هاوانا، تصریح کرد؛ محاصره اقتصادی، مالی و تجاری آمریکا علیه کوبا که همچنان پس از گذشت ۶۰ سال ادامه دارد، مانع اصلی در مسیر توسعه این کشور است.

رودریگز افزود: آمریکا در طول ماه‌های گذشته تدابیر جنایتکارانه و غیرمتعارفی را برای ممانعت از تأمین سوخت در کوبا به اجرا درآورده است.
وزیر امور خارجه کوبا اضافه کرد: دولت ترامپ همکاری کوبا با ونزوئلا و عدم تمایل هاوانا برای کمک به سرنگونی دولت «نیکولاس مادورو» را بهانه ای برای تشدید فشارها قرار داده است.

وی همچنین در این سخنرانی، ضمن تأکید دوباره بر حمایت کشور کوبا از ونزوئلا در برابر آمریکا، گفت: اقدامات آمریکا خطر جدی برای صلح و امنیت منطقه محسوب می‌شود.

منبع ایرنا
مطالب مشابه