تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

اقتصاد آمریکا طی ماه اوت ۲۰۱ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد

تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اشتغال در ماه اوت افزایش داشته و دستمزدها نیز با بیشترین رشد سالیانه در ۹ ماه اخیر روبرو شده است.

به گزارش رویترز ، در حالی که نگرانی های زیادی نسبت به تشدید تنش های تجاری بین آمریکا و چین وجود دارد، تازه ترین آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه اوت بیش از ۲۰۱ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

به گزارش پايگاه خبري اقتصادي معاصر، بر اساس این گزارش رشد دستمزدها نیز در این مدت به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۹ میلادی رسیده است.

نرخ بیکاری آمریکا نیز به پایین ترین سطح خود از سال ۲۰۰۱ میلادی رسیده است. این در شرایطی است که نشست آتی فدرال رزرو آمریکا قرار است ۲۵ و ۲۶ سپتامبر برگزار شود و پیش بینی می شود فدرال رزرو برای سومین بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

اقتصاد آمریکا در ۹ ماه گذشته به طور میانگین هر ماه ۱۸۵ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. میانگین دستمزدها نیز در این مدت ۰٫۴ درصد رشد داشته است. این رقم در ماه جولای نیز ۰٫۳ درصد رشد یافته بود. درآمدها در ماه اوت نسبت به سال قبل ۲٫۹ درصد رشد داشته که این بالاتریم رکورد از ژوئن ۲۰۰۹ میلادی به شمار می رود.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که جنگ تجاری آمریکا و چین تاکنون تاثیر منفی بر بازار اشتغال آمریکا نداشته است.

مطالب مشابه