تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

بازرگانان هندی اعلام کردند: کالاهای چینی را به آتش خواهند کشید

کنفدراسیون تاجران هند (CAIT) اعلام کرد که در ۱۹ مارس برای این که درسی به چین داده شود، کالاهای چینی را به آتش خواهند کشید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، کنفدراسیون تمام تاجران هند (CAIT) اعلام کرد که در ۱۹ مارس برای اینکه درسی به چین داده شود، کالاهای چینی را به آتش خواهند کشید.

این اقدام پس از این انجام می‌شود که چین درخواست آمریکا، انگلستان و فرانسه، برای تحریم کردن مؤسس گروه تروریستی جیش محمد پاکستان را در سازمان ملل رد کرد.

سازمان کایت که حداقل نماینده ۷۰ میلیون بازرگان است، در بیانیه‌ای اعلام کرد: زمان آن آمده است که چین تاوان نزدیکی خود به پاکستان را بپردازد. کایت کمپینی ملی را برای بایکوت کالاهای چینی در جامعه بازرگانان هند به راه انداخته است و از تاجران می‌خواهد کالاهای چینی را خرید و فروش نکنند.

این بیانیه توسط اشوانی مهاجان، رهبر سازمان سوادشی جاگران مانش، با روابطی نزدیک با حزب نخست‌وزیر نارندرا مودی، مورد تاکید قرار گرفت. مهاجان درخواست پدر ملت، ماهاتما گاندی، برای بایکوت کالاهای چینی را احیا کرد.

مهاجان توئیت کرد: با درس گرفتن از تاریخ، بهترین راه شکست دادن چین، بایکوت کالاهای این کشور و اقدام قدرتمند دولت در جبهه تجاری است. او در این توییت خود عکس یک صفحه روزنامه از ۱۹۲۱ را منتشر کرد که در بخشی از جنبش گاندی بر علیه حکومت استعماری انگلستان، از مردم هند خواسته شده بود لباس‌های ساخت خارج را به آتش بکشند.

وزیر مالی هند، آرون جایتلی، در مورد هرگونه نتیجه‌گیری آنی هشدار داد و گفت این یک مساله دیپلماتیک است و هند پس از تفکر دقیق به آن پاسخ خواهد داد.

منبع مهر
مطالب مشابه