تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

تعدادی از دارندگان سهام فیسبوک خواهان اخراج مارک زاکربرگ شدند

به دلیل کاهش ارزش سهام فیسبوک

پس از کاهش ١٥٠ میلیون دلاری ارزش بازاری فیسبوک، یکی از سهامداران این شرکت پیشنهاد اخراج زاکربرگ به عنوان رئیس این شرکت را داده است.

تعدای از دارندگان سهام فیسبوک سعی دارند مارک زوکربرگ را از ریاست این شرکت اخراج کنند. آنها دلیل این اقدام را مدیریت نادرست او در رسوایی های اخیر از جمله افشای اطلاعات توسط شرکت کمبریج آنالایتیکا، دخالت روسیه در انتخابات آمریکا و اخبار جعلی می دانند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از بیزینس اینسایدر، شرکت سرمایه گذاری Trillium Asset Management که ١١ میلیون دلار از سهام فیسبوک را در اختیار دارد پیشنهادی را برای جدا کردن نقش زاکربرگ به عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس این شرکت ارائه کرده است.

در این پیشنهاد آمده است که سهامداران نمی توانند قدرت زاکربرگ را کنترل کنند زیرا او حدود ٦٠ درصد سهام مدیریتی فیسبوک را به عنوان مدیر ارشد اجرایی و رئیس شرکت در اختیار دارد.

مدیر ارشد اجرایی که رئیس شرکت نیز است قدرت تاثیرگذاری زیادی روی هیات رئیسه و برنامه های آن دارد و نظارت مدیریتی را تضعیف می کند. جدا کردن ریاست و مدیریت ارشد اجرایی از میزان اختلافات می کاهد.

این خبر چند ساعت پس از کاهش ناگهانی ارزش سهام فیسبوک منتشر شد. در پایان روز چهارشنبه ارزش سهام فیسبوک  ٢١ درصد کاهش یافته و ١٥٠ میلیون دلار از ارزش آن کاسته شد.

مطالب مشابه