تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

ثروت آمریکایی ها چقدر افزایش یافته است؟

بر اساس این گزارش ارزش سرمایه و ثروت خانوارهای آمریکایی تا پایان سه ماه دوم ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۱۰۶٫۹ تریلیون دلار رسیده است. این آمارها نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا است آن هم در شرایطی که ارزش سهام در بازارهای مالی با رشد فزاینده ای روبرو شده و نرخ بیکاری به کمتر از ۳٫۹ درصد رسیده است.

به گزارش پايگاه خبري اقتصادي معاصر، نتایج جدیدترین آمارهای فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد میزان خالص سرمایه و ثروت آمریکایی ها در سه ماه دوم ۲۰۱۸ افزایش داشته است.

به گزارش رویترز، فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده است که خالص سرمایه و ثروت خانوارهای آمریکایی در سه ماه دوم ۲۰۱۸ میلادی با رشد ۲٫۲ تریلیون دلاری روبرو شده است.

بر اساس این گزارش ارزش سرمایه و ثروت خانوارهای آمریکایی تا پایان سه ماه دوم ۲۰۱۸ میلادی به بیش از ۱۰۶٫۹ تریلیون دلار رسیده است.

این آمارها نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا است آن هم در شرایطی که ارزش سهام در بازارهای مالی با رشد فزاینده ای روبرو شده و نرخ بیکاری به کمتر از ۳٫۹ درصد رسیده است.

میزان استقراض و وام خانوارهای آمریکایی نیز در این مدت ۲٫۹ درصد افزایش داشته است. این رقم در سه ماه نخست ۲۰۱۸ میلادی نیز با رشد ۳٫۲ درصدی روبرو شده بود.

ارزش سهام شرکت های آمریکایی که در مالکیت خانوارها قرار دارد در این مدت ۸۰۰ میلیارد دلار افزایش داشته است. ارزش املاک و مستغلات خانوارهای آمریکایی نیز در این مدت ۶۰۰ میلیارد دلار افزایش داشته است.

فدرال رزرو آمریکا قصد دارد در نشست هفته آینده نرخ بهره را برای سومین بار در سال ۲۰۱۸ میلادی افزایش دهد.

منبع: سایت طلا

مطالب مشابه