نقشه راه تهاتر کالا بین ایران و کوبا امضا شد

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از تسنیم، همزمان با برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فعالان ج. ا. ایران و جمهوری کوبا علاوه بر توافق در زمینه توسعه همکاری‌های صنعتی، معدنی و تجاری نقشه راه تهاتر کالایی بین دو کشور امضا شد.

در این سند که توسط محمدصادق مفتح، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و ریکاردو کابرسیاس، معاون نخست وزیر کوبا به امضا رسید، ظرفیت‌های موجود و نیاز بازار دو کشور در زمینه‌های مختلف کالایی بررسی شد و توافقات خوبی برای همکاری‌های بلندمدت به منظور ارتقای سطح تبادلات تجاری صورت گرفت.

لازم به ذکر است در جریان امضای این سند که محمدرضا کریم‌زاده، مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا و سید احمدرضا علائی طباطبایی، معاون رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران نیز حضور داشتند، بر پتانسیل‌های افزایش روابط تجاری دو کشور تاکید شد.

در حال حاضر کوبا از تولیدکنندگان غلات به شمار می‌رود و به عنوان بازار بسیار مناسبی در حوزه امریکای مرکزی و لاتین برای صادرات محصولات ایران به حساب می‌آید. علاوه بر تهاتر کالایی، همکاری در زمینه پولی و بانکی، موضوعات مرتبط با معدن و صنایع معدنی و زمین‌شناسی، صنایع دانش‌بنیان و.. از دیگر زمینه‌های همکاری دو کشور است.

گفتنی است هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا از تاریخ ۲۵ لغایت ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در تهران برگزار شد.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.