تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

اولین پیروزی بزرگ ریپل در روند رسیدگی به پرونده رقم خورد

دادگاه با درخواست وکلای شرکت ریپل لبز برای دسترسی به اسناد داخلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) که در آنها به ریپل و رویکرد کمیسیون نسبت به تعریف ارزهای دیجیتال اشاره شده است، موافقت کرده است. به‌گفته بسیاری، این اولین پیروزی بزرگ ریپل در روند رسیدگی به پرونده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، کوین تلگراف، وکلای ریپل می‌توانند به اسنادی که در آنها کمیسیون بورس آمریکا به ارزهای دیجیتال، رویکردها در مورد آنها یا تفاسیر در ارتباط با تعریف این ارزها اشاره کرده است، دسترسی داشته باشند.

سارا نتبرن (Sarah Netburn)، قاضی دستیار رسیدگی به این پرونده، به ریپل اجازه داده است تا در روند تأمین ادله خود از صورت جلسات و یادداشت‌های داخلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا استفاده کند. نتبرن همچنین اعلام کرد که نیازی به بررسی ایمیل‌های کارکنان این کمیسیون نیست. به‌علاوه، وی برای هر دو طرف دعوی، اجازه ابراز اعتراض به این تصمیم را صادر کرده است.

ماه دسامبر (آذر)، کمیسیون بورس آمریکا از ریپل لبز، برد گارلینگهاوس، مدیرعامل این شرکت و کریستین لارسن، رئیس ریپل، به‌دلیل کسب ۱.۸ میلیارد دلار از طریق عرضه بدون‌مجوز اوراق بهادار از سال ۲۰۱۳ شکایت کرد.

ریپل از همان ابتدا اعلام کرد که قصد دارد در دادگاه برای اثبات اشتباه‌بودن این اتهامات حاضر شود. در دفاعیه ریپل آمده است که این ارز دیجیتال مثل اتریوم و بیت کوین است که توسط کمیسیون بورس آمریکا در دسته‌بندی «کالا» قرار گرفته‌اند. ریپل همچنین این سؤال را مطرح کرده است که چرا این کمیسیون ۸ سال بعد از عرضه ریپل به فکر شکایت افتاده است!

متیو سولومون (Matthew Solomon)، وکیل گارلینگهاوس، با اشاره به اینکه حدود صلاحیت کمیسیون بورس آمریکا تنها اوراق بهادار است، اعلام کرد که اگر بتواند مدارکی در ارتباط با یکسان‌بودن ریپل، بیت کوین و اتریوم پیدا کند، این پرونده می‌تواند مختومه اعلام شود.

از آنجایی که طرح شکایت بر علیه ریپل ۸ سال طول کشیده است، وکلای این شرکت معتقدند می‌توانند با استفاده از این همین مسئله مدارکی را به دادگاه ارائه دهند که نشان‌دهنده تصمیمات متناقض کمیسیون بورس آمریکا در ارتباط با طبقه‌بندی ریپل است. سولومون در این باره گفت:
به تأمین ادله نیاز داریم تا از خود دفاع کنیم.

دوگان بلیس (Dugan Bliss)، وکیل کمیسیون بورس آمریکا هم با انتقاد از این مسئله که ریپل به جای آنکه از اقدامات غیرقانونی خود دفاع کند، به‌دنبال استفاده از مدارک داخلی کمیسیون است تا از این طریق در دادگاه حاضر شود، گفت:

در طول جلسه دادرسی، قاضی نتبرن به توجهات بالا از سوی عموم مردم هم اشاره کرد. به‌گفته وی در طول جلسه استماع، بیش از ۵۰۰ نفر با استفاده از یک تلفن عمومی تماس گرفته و پیگیر پرونده بودند. نتبرن همچنین اعلام کرد که پخش صحبت‌های این جلسه خلاف قوانین نیویورک است. او در این باره گفت:
اقدامات تبلیغ‌کننده [ریپل] مسئله‌ای است که باید روی آن متمرکز شویم.

هر کسی که به‌نوعی در پخش دوباره صحبت‌ها دخیل باشد، ممکن است با مجازات مواجه شود.

دیروز، جرمی هوگان (Jeremy Hogan)، وکیلی که این پرونده را دنبال می‌کند، در توییتی به پرونده مختومه سال ۲۰۱۶ اشاره کرد. به‌گفته وی، در این پرونده از ریپل لبز به‌عنوان یک «شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال»‌ یاد شده است. او در ادامه نوشت:

حالا کمیسیون بورس آمریکا باید به دادگاه توضیح دهد که چگونه یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال به یک شرکت «فعال در حوزه اوراق بهادار دیجیتال» تبدیل شده است.

شایان ذکر است که قیمت ریپل به‌نسبت هفته گذشته ۱۰۰ درصد رشد کرده است. در ۲۴ ساعت گذشته هم شاهد افزایش ۲۰ درصدی قیمت این ارز دیجیتال بودیم.

منبع ارز دیجیتال
مطالب مشابه