تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

توییت جدید ایلان ماسک ارزش بیت کوین را ۹.۸ درصد بالا برد

توییت جدید ایلان ماسک مبنی بر استفاده از بیت کوین در معاملات شرکت تسلا در صورت استخراج آن با انرژی‌های پاک، ارزش این ارز مجازی را ۹.۸ درصد بالا برده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، ارزش بیت کوین ۹٫۸ درصد در روز یکشنبه افزایش یافت و به ۳۹۰۳۵٫۴۷ دلار رسید یعنی ۳۴۹۲٫۷۱ دلار بالاتر از قیمت قبلی آن.

بزرگترین و محبوب‌ترین ارز مجازی دنیا ۴۰٫۷ درصد نسبت به پایین‌ترین ارزش آن در چهارم ژانویه (۲۷۷۳۴ دلار)، افزایش یافته است.

ارز مجازی اتر هم که وابسته به شبکه بلاک چین اتریوم است، با ۷ درصد افزایش قیمت معادل ۱۶۵٫۷۷ دلار در روز یکشنبه، به ۲۵۳۲٫۷۷ دلار رسیده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در روز یکشنبه اعلام کرد در صورت استفاده استخراج‌کنندگان بیت کوین از انرژی‌های تجدید پذیر، دوباره اجازه خواهد داد محصولات شرکتش با این ارز مجازی معامله شوند.

ماسک یکی از از طرفداران اصلی ارزهای مجازی بوده ولی به خاطر نگرانی‌های محیط زیستی و مصرف بالای انرژی برای استخراج ارزهای مجازی، تبدیل به یکی از منتقدان آن شده و طرح‌های شرکت تسلا را برای خرید و فروش خودروهایش با بیت کوین متوقف کرده است.

وی در آخرین توییت خود اعلام کرده در صورت استفاده منطقی از انرژی پاک توسط استخراج‌کنندگان بیت کوین، دوباره اجازه معامله با این ارز مجازی را صادر خواهد کرد.

منبع تسنیم
مطالب مشابه