مسیر معاملاتی بیت‌کوین

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از دنیای اقتصاد، این امر سبب شد شاخص دلار جهانی با افت ۱/ ۲ درصدی حمایت کانال ۱۰۷ واحدی را از دست بدهد و به کانال ۱۰۵ واحدی سقوط کند و در ساعت ۱۵ به وقت تهران توانست رقم ۴۱/ ۱۰۵ واحد را در بازار به ثبت برساند. علاوه بر شاخص دلار، بازار رمزارزها نیز روند معاملاتی روز گذشته را در وضعیت قرمز آغاز کرد. طبق بررسی‌های انجام شده محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین و اتریوم نیز پس از ورشکستگی صرافی FTX دیگر به کانال‌های قیمتی سابق خود بازنگشتند.

به دنبال این موضوع باید گفت که لیدر بازارهای پرریسک برای سومین هفته متوالی در کانال ۱۶ هزار دلاری در حال نوسان است. همچنین اتریوم نیز در کف کانال هزار دلاری معامله می‌شود. اما در این میان، هر اونس طلای جهانی با رشد ۸/ ۱ درصدی خود نسبت به ساعات پایانی بازارها در هفته گذشته، به قیمت ۱۷۶۴ دلار در ابتدای روز رسید و پس از ساعاتی با قیمت ۱۷۵۸ دلار در بازار معامله می‌شد. برخی از تحلیل‌گران معتقدند که با ثبات روند شاخص دلار در روزهای آتی، فتح کانال ۱۸۰۰دلاری طلا دور از انتظار نخواهد بود.

وضعیت بازارهای جهانی نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال از جمله بیت‌کوین و اتریوم روند معاملاتی روز گذشته را به ترتیب با افت ۱/ ۳ و ۲/ ۵ درصدی آغاز کردند. این امر سبب شد بیت‌کوین به کف کانال ۱۶ هزار دلاری نزدیک شود و اتریوم نیز قیمت ۱۱۶۹ دلار را در بازار به ثبت برساند. طبق بررسی‌های انجام شده در ماه‌های اخیر، بیت‌کوین همزمان با تقویت شاخص دلار در مسیر نزولی قرار می‌گرفت، اما آمارها حاکی از آن است که شاخص دلار نیز پس از سخنان اعضای کمیته بازار باز فدرال رزرو مبنی بر کاهش سرعت نرخ بهره در نشست بعدی خود در ۱۴ دسامبر که ناشی از موج رکود در بازارهای آمریکا بود، سبب شد تا با بازگشایی بازارها در روز گذشته، دلار جهانی با افت ۱/ ۲ درصدی نسبت به آخرین قیمت ساعات پایانی بازارها در مسیر نزولی قرار بگیرد و به کانال ۱۰۵واحدی سقوط کند. اما بازارهای ریسکی به افت شاخص دلار واکنشی نشان ندادند. شیب نزولی بازارهای پرریسک سبب شد تحلیل‌گران نظرات خود را در خصوص نوسانات اخیر بازارهای جهانی ارائه دهند.

آنها بر این باورند که ریزش قیمتی بازار رمزارزها ناشی از ورشکستگی یا ایجاد مشکلات مالی برای شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری کریپتویی و از دست رفتن اعتماد سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال در ماه اخیر سبب شد تا لیدر بازار رمزارزها با افت ۴۰ درصدی مواجه شود و مقاومت خود را در کانال ۲۰ هزار دلاری بشکند و به کانال ۱۵ هزار دلاری سقوط کند. کارشناسان متصورند که با توجه به عوامل مذکور، بیت‌کوین در روزهای آتی به کانال ۱۴هزار دلاری سقوط خواهد کرد. همچنین اتریوم نیز که بالاترین رقم آن در سال جاری ۴۹۰۰دلار بوده است، تا کنون ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است و پیش‌بینی‌ها از ریزش قیمتی این بازار تا قیمت ۸۰۰ دلار حکایت دارد. ریزش قیمتی بازار کریپتو و همچنین افت شاخص دلار سبب شد فلز زرد با دیگر با رشد ۸/ ۱ درصدی مسیر صعودی را در پیش گیرد و در ساعت مذکور قیمت ۱۷۵۸ دلار را در بازار به ثبت برساند. با تداوم ریزش شاخص دلار و همچنین بازارهای ریسکی در روزهای آتی، طلا بار دیگر می‌تواند قله ۱۸۰۰ دلاری را فتح کند.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.