تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

هشدار نسبت به اصلاح قیمت بیت‌کوین

تحلیلگری که رسیدن قیمت بیت‌کوین به بالای ۱۸ هزار دلار را پیش‌بینی کرده بود، حالا معتقد است باید منتظر اصلاح قیمت بود. با این حال، از نظر او روند بلندمدت همچنان صعودی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از ارز دیجیتال،‌ بیت‌کوین طی هفته‌های گذشته یک روند صعودی به‌شدت قدرتمند را تجربه کرده است؛ روندی که قیمت این ارز دیجیتال را به ۱۸ هزار و ۹۰۰ دلار رساند.

پادشاه ارزهای دیجیتال در تنها پنج هفته حدود ۷۰ درصد رشد کرده است که از نظر عملکرد یک رکورد محسوب می‌شود.

چند هفته پیش، وقتی بیت‌کوین در محدوده ۱۳ هزار تا ۱۴ هزار دلار معامله می‌شد، بسیاری از تحلیل‌گران اطمینان داشتند که قیمت تا محدوده ۱۲ هزار دلار اصلاح خواهد شد که چنین نشد.

برخی دیگر از تحلیل‌گران محافظه‌کار هم در آن مقطع ادعا می‌کردند که بیت‌کوین تا همین‌جا هم رشد سریعی را تجربه کرده و آماده اصلاح است.

اما یک معامله‌گر جهش تا ۱۸ هزار و ۵۰۰ دلار را پیش‌بینی کرد. این معامله‌گر ناشناس که با نام مستعار «بیت‌کوین جک» (Bitcoin Jack) در توییتر فعالیت می‌کند، از زمان سقوط بزرگ ماه مارس (اسفند ۹۸) تاکنون، تمام حرکت‌های بزرگ بیت‌کوین را درست پیش‌بینی کرده است.

در ۱۳ مارس (۲۲ اسفند ۹۸)، دقیقا چند ساعت پس از رسیدن قیمت بیت‌کوین به ۳۵۰۰ دلار، او یک بازگشت وی (V) ‌شکل به ۱۰ هزار دلار تا مه یا جولای را پیش‌بینی کرد. اخیرا هم همان طور که اشاره شد، به‌درستی توانست سطح ۱۸ هزار و ۵۰۰ دلار را پیش‌بینی کند.

مطالب مشابه