تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

پیشنهاد ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزها

یک کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال گفت: برخی کشورها مجوز تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزها را صادر کرده‌اند که با تشکیل آن در واقع حاشیه امنی برای سرمایه‌گذار ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از ایبنا، یک کارشناس بانکداری الکترونیک می‌گوید: ریسک بازارهای سرمایه‌گذاری مانند رمز ارز نه تنها در ایران، بلکه همه کشورهای دنیا بالاست. در نتیجه بازار رمز ارزها نیز که مورد استقبال مردم واقع شده هم مانند بازار سرمایه و بورس احتمال ضرر دارد که باید با اطلاعات و آگاهی وارد آن شد.

ولی‌الله فاطمی تصریح کرد: بازار رمز ارز ریسک بالایی دارد و حتی افرادی که با آگاهی کافی وارد این بازار می‌شوند نیز ممکن است نتوانند پیش‌بینی لازم را داشته باشند و ضرر کنند. او با اشاره به ایجاد صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزها که در برخی کشورها مانند سوئد تشکیل شده است، گفت: در این صندوق نوسان‌گیری انجام می‌شود که سرمایه‌گذار ضرر زیادی نکند. در واقع کارکرد این صندوق به گونه‌ای است که صعود و نزول رمزارزها را در آن بالانس می‌کند و توصیه عمومی این است که مردم به سمت این صندوق بروند. هرچند ممکن است استفاده از این صندوق بازدهی هیجانی و سود بسیار زیادی هم نداشته باشد، اما در مجموع به نفع سرمایه‌گذار است.

در همین رابطه

رفاقت رمزارزها و تورم

وضعیت بازار طلا و بیت کوین

این کارشناس بانکداری الکترونیک ادامه داد: برخی کشورها مجوز تشکیل صندوق سرمایه‌گذاری رمزارزها را صادر کرده‌اند که ایران نیز لازم است این مجوز را داشته باشد چرا که با تشکیل آن در واقع حاشیه امنی برای سرمایه‌گذار ایجاد خواهد شد.

مطالب مشابه