تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

کاهش ۱۸ میلیارد دلاری ارزش ارزهای دیجیتال

سایت مرجع “کوین مارکت” اعلام کرد ارزش کل بازار ارزهای مجازی جهانی در سه روز گذشته حدود ۱۸ میلیارد دلار کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از سی‌ان‌بی سی، پس از آن که اعلام شد بازار ارز دیجیتال بیت فینیکس کلیه سپرده‌های ارزی دیجیتالی را تعلیق می‌کند، روند ریزش قیمت ارزهای دیجیتال تشدید شد به گونه‌ای که ارزش بیت کوین در سه روز پنج درصد و “اترتیوم” ۱۸ درصد کاهش یافت.

ارزش بیت کوین که با ارزش‌ترین و پرمبادله‌ترین ارز دیجیتال جهان است، هفته گذشته برای نخستین بار در ماه اخیر به زیر ۶۲۰۰ دلار رسید. تا پایان روز جمعه، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال جهانی با ۲۱۹ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با رکورد ثبت‌شده ۸۲۰ میلیارد دلاری در ژانویه امسال، تقریبا یک چهارم شده است.

جو پاسکال، بنیان گذار مرکز ارزهای دیجیتال ” بیت بول کپیتال” گفت فضای نامطمئن بازارهای بورسی در جهان به ارزهای دیجیتال نیز سرایت کرده است: وقتی که نوسانات بازار بورس تشدید می‌شود، عده ای در بازار ارزهای مجازی نیز دچار اضطراب می‌شوند.

این نخستین بار نیست که ارزهای دیجیتال دچار چنین نوسان شدیدی می شوند، پیشتر و در ماه فوریه، پس از آن که گوگل اعلام کرده بود پرداخت هزینه تبلیغات با استفاده از ارزهای دیجیتال را ممنوع خواهد کرد، ارزش این ارزها کاهش بسیار شدیدی را تجربه کرده بود و تنها طی ۲۴ ساعت، ارزش بازار از حدود ۳۷۳ میلیارد دلار به ۳۱۰ میلیارد دلار رسید.

مطالب مشابه