تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

آغاز فراخوان عرضه نفت در بورس انرژی

یک مقام مسوول در بورس انرژی گفت: در حال حاضر فراخوان عرضه نفت در بورس اعلام شده و عرضه آن نیز از ۶ آبان آغاز می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، علی کاردر مدیر‌عامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام خبر عرضه نفت در بورس انرژی گفت: پیرو جلسات و مذاکرات متعددی که با بورس داشتیم، دستور آغاز عرضه نفت در بورس را صادر کردیم و از ۶آبان عرضه‌ها شروع می‌شود. وی افزود: حجم عرضه نفت در بورس یک میلیون بشکه در روز است که به‌صورت بخش‌های ۳۵ هزار بشکه‌ای این عرضه صورت می‌گیرد و خریداران نفت می‌توانند با مراجعه به بورس در این خرید و فروش شرکت داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران ابراز کرد: عرضه نفت در بورس تا ۱۳ آبان ماه که همان ۴ نوامبر زمان اعلامی ترامپ است، ادامه می‌یابد و ما در آن زمان نتایج عرضه نفت در بورس را جمع‌بندی کرده و مورد ارزیابی مجدد قرار می‌دهیم و تصمیمات جدید در این خصوص اتخاذ خواهد شد.

محمد صالحی‌فر، رئیس عملیات بازار فرآورده‌های هیدروکربوری بورس انرژی نیز در این باره گفت: همواره قبل از عرضه کالا یا محصولی در بورس، ابتدا فراخوانی را برای جذب سرمایه‌گذاری منتشر می‌کنیم.

وی افزود: منظور از عرضه نفت در بورس کالا که پیش از این اعلام شد، انتشار فراخوان اولیه در این بازار است. این کالا در بورس انرژی مورخ ۶ آبان سال جاری طبق اطلاعیه‌های گذشته انجام می‌پذیرد و معتقدم ادبیات بورسی در خبر منتشر‌شده به‌درستی استفاده نشده است.

مطالب مشابه