تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

احتمال به تاخیر افتادن مجدد تحویل خودروها

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است اگرچه خودروسازان متعهد شدند تا دی ماه سال‌جاری خودروهای پیش‌فروش شده را تحویل دهند، اما شرایط کنونی حکایت از به تاخیر افتادن مجدد تحویل خودروها دارد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از خانه ملت، عبدالله رضیان با اشاره به بدقولی خودروسازان در تحویل خودروهای پیش‌فروش شده، گفت: صنعت خودرو در شرایط جدید با التهاب شدیدی روبه‌رو شده، زیرا از یک سو واردات خودرو ممنوع است و از سوی دیگر تیراژ تولیدات داخلی افت پیدا کرده است.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر بیشترین مطالبات مردم درباره خودروهای پیش‌فروش شده است، درحالی که خودرو کالایی مصرفی بوده و باید به راحتی در اختیار مشتریان قرار گیرد، نه اینکه آنها برای دریافت خودرویی مانند پراید بارها به نمایندگان مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: اگرچه ایران خودرو و سایپا متعهد شدند تمام خودروهای پیش‌فروش شده را تا دی ماه تحویل دهند، اما به نظر می‌رسد نتوانند به وعده خود عمل کنند و این موضوع حداقل ۳ تا ۴ ماه به تاخیر می‌افتد.

عضو هیات‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگرچه خودروسازان وعده تحویل خودروهای پیش‌فروش شده را دادند، اما براساس شرایط کنونی خودروسازی، این تعهد اجرایی نمی‌شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید به این ماجرا ورود کند.

مطالب مشابه