تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

تویوتا کرولا جدید رونمایی شد

تویوتا کرولا جدید از ماه سپتامبر وارد خیابان‌ها خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، خودروسازی مشهور تویوتا با توجه به افزایش محبوبیت خودروهای شاسی بلند اعلام کرد محصول جدید خود را به زودی روانه خیابان ها خواهد کرد. طبق اعلام سایت کار ادوایس، تویوتا کرولا جدید از ماه سپتامبر امسال در برخی از کشورهای اتحادیه آ.سه.آن نظیر تایلند عرضه خواهد شد اما احتمالا زودتر از سال ۲۰۲۲ شاهد حضور این خودرو در خیابان‌های استرالیا نخواهیم بود.

این خودرو احتمالا ابعادی متوسط خواهد داشت که بزرگ تر از خودروی CHR و کوچک تر از خودروی RAV4است. ظاهر خودرو نیز از طراحی متداول تری به نسبت CHR برخوردار خواهد بود.

در همین رابطه

طبق جزییات افشا شده، تویوتای جدید مجهز به موتور ۱.۸ لیتری چهار سیلندر ۲ZR است که پیشتر نیز روی برخی از محصولات این شرکت استفاده شده بود. این خودرو دارای گشتاور ۱۷۷ نیوتون بر متر خواهد بود. هم چنین قرار است نسخه هایبریدی این محصول نیز به زودی رونمایی و برای استفاده در بازارهای اقیانوسیه و آمریکای شمالی تولید شود.

با توجه به الزام کشورهای غربی به رعایت استانداردهای ایمنی جدید، تویوتا تصمیم گرفته است در نسخه جدید خود امکاناتی نظیر دستیار ترافیکی، سیستم تعقیب و پایش عابر پیاده و دوچرخه سواران، سیستم تشخیص تابلوهای راهنمایی جاده ای، کروز کنترل تطبیق پذیر، سیستم هشدار عبور از چراغ راهنمایی و رانندگی و دوربین خارجی با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را به کار گیرد.

سیستم‌های صوتی و تصویری داخل خودرو هم برای کار با نسخه های جدید آندروید و هم برای کار با آی او اس توسعه داده شده اند و امکان شارژ بدون سیم گوشی نیز برای سرنشینان خودرو وجود خواهد داشت. امکان نصب نمایشگر تا ۱۸ اینچ برای سرنشینان عقب و ۱۱ اینچ برای سرنشینان جلوی خودرو وجود خواهد داشت.

در این محصول از چراغ های LED و مه شکن با ظاهری جدید استفاده شده و به مانند اکثر خودروهای کراس، سرنشینان می توانند با استفاده از سانروف از هوای مطبوع لذت ببرند.

منبع ایسنا
مطالب مشابه