تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

دلالان و واسطه‌ها همچنان سکان‌دار بازار خودرو هستند

یک فعال بازار خودرو گفت: دلالان و واسطه‌ها همچنان سکان‌دار بازار هستند به طور مثال اکنون پژو ۲۰۰۸ در کنترل دلالان شناسنامه دار و شناخته شده است و کمتر فروشنده شخصی در بازار وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، حسین سعیدی در خصوص روند بازار خودرو در هفته گذشته گفت: هفته پیش نیز بازار به دلیل کاهش عرضه خودرو از سوی خودروسازان روند صعودی داشت اما در روزهای اخیر با وجود آنکه هیچ تغییری در میزان تولید خودروسازان به وجود نیامده اما قیمت‌ها ثابت مانده است.

این فعال بازار خودرو ادامه داد: از طرف دیگر بی‌نظمی موجود در تحویل خودروهای ثبت نامی و اصطلاحا عدم صدور فاکتور باعث شده که نتوان هیچگونه پیش‌بینی برای بازار آینده داشت. اینکه با وجود داشتن تعهد و بدقولی در تحویل خودروهای ثبت نامی اما باز هم شرکت‌ها علاوه بر فروش فوری اخیرا نیز اقدام به فروش مدت‌دار کرده‌اند جای سوال دارد.

سعیدی تصریح کرد: در هفته‌های اخیر شاهد خروج سرمایه‌گذاران از بازار خودرو بودیم این یعنی دیگر این بازار جذابیت سابق را ندارد اما از طرف دیگر دلالان و واسطه‌ها همچنان سکان‌دار بازار هستند به طور مثال اکنون پژو ۲۰۰۸ در کنترل دلالان شناسنامه‌دار و شناخته شده است و کمتر فروشنده شخصی در بازار وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دیگر این خودرو تولید نمی‌شود چندین نفر بازار فروش این خودرو را در اختیار گرفته‌اند و بالطبع هر قیمتی که بخواهند مشخص می‌کنند و همین امر باعث بروز انحصار شده است.

سعیدی آخرین قیمت خودروهای پرفروش بازار را به شرح زیر اعلام کرد: (قیمت‌ها به تومان است)

پراید ۱۳۱ ۴۳٫۸۰۰٫۰۰۰ پراید ۱۱۱ ۴۶٫۸۰۰٫۰۰۰

پژو ۲۰۰۸ ۳۰۵٫۰۰۰٫۰۰۰ مزدا ۳ ۳۷۵٫۰۰۰٫۰۰۰

پژو ۲۰۶ تیپ۲ ۸۱٫۰۰۰٫۰۰۰ پژو ۲۰۶ تیپ۵ ۹۸٫۰۰۰٫۰۰۰

ساندرو استپ وی ۱۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ساندرو اتومات ۱۷۸٫۰۰۰٫۰۰۰

دنا معمولی ۱۰۷٫۰۰۰٫۰۰۰ دنا پلاس با سانروف ۱۵۸٫۰۰۰٫۰۰۰

تیبا صندوق‌دار ۵۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تیبا هاچبک ۵۷٫۵۰۰٫۰۰۰

ساینا ۵۷٫۵۰۰٫۰۰۰ کویک ۶۶٫۰۰۰٫۰۰۰

منبع ایلنا
مطالب مشابه