رشد ۶۲درصدی خودروهای برقی در اروپا

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از ایسنا، این رشد در اروپا پس از چین قوی بوده است. بر اساس داده‌های انجمن خودروسازان اروپا (ACEA) بلومبرگ گزارش می‌دهد که برای ۱۲ ماه منتهی به ژوئیه ۲۰۲۳، این منطقه شاهد افزایش ۶۲درصدی در فروش خودروهای برقی بوده است، در‌حالی‌که فروش دیزل ۹درصد کاهش یافته است. در آلمان، ثبت‌نام‌ها در ژوئیه ۲۰۲۳ به‌تنهایی نزدیک به ۷۰درصد افزایش یافت و فرانسه و اسپانیا نیز شاهد رشد دورقمی در فروش این خودروها بودند.

تحلیلگران بازار Autovista۲۴ اظهار کردند که خودروهای برقی اکنون ۲۰درصد از سهم بازار آلمان را به خود اختصاص داده‌اند که در رأس آنها فولکس واگن ID.۴، فیات e ۵۰۰ و مدل Y تسلاست. رشد قوی در تابستان نشان می‌دهد که فروش می‌تواند در پاییز حتی به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

بر اساس گزارش بلومبرگ هزینه هنوز یکی از بزرگ‌ترین موانع پذیرش بازار انبوه است. به طور متوسط، خودروهای برقی بیش از یک‌چهارم بیشتر از مدل‌های موتورهای احتراق داخلی قیمت دارند. با‌این‌حال، با گذشت زمان، هزینه مالکیت آنها کمتر می‌شود، چیزی که خریداران خودرو به طور گسترده از آن آگاه نیستند. پذیرش خودروهای برقی در بازار انبوه همچنان با موانعی مانند هزینه بالا و کمبود زیرساخت شارژ مواجه است.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.