کیفیت پایین خودروهای داخلی عامل موثر در تلفات بالای جاده‌ای

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، غلامرضا شریعتی با اشاره به بالا بودن آمار جان باختگان در تصادفات جاده ای در ایام نوروز، بیان کرد: از نظر بنده چند عامل در بالا بودن نرخ آمار جان باختگان در تصادفات جاده ای موثر است؛ در وهله اول یقینا کیفیت پایین خودروهای داخلی که از ایمنی لازم در تصادفات برخوردار نیستند یکی از عوامل بالا رفتن تلفات در تصادفات جاده ای است. یکی دیگر از عوامل، مقررات راهنمایی و رانندگی است که متاسفانه رانندگان به آن توجهی ندارند که خود عاملی تاثیرگذار در وقوع تصادفات است.

وی در ادامه اظهار کرد: اما عاملی دیگر که بسیار حائز اهمیت می باشد غیراستاندارد بودن جاده هاست. بر اساس آماری که تاکنون ارائه شده بالای ۵۰۰ نفر از هموطنان جان خود را در تصادفات جاده ای در ایام تعطیلات از دست داده اند. زمانی که در موج کرونا آمار فوتی ها به بالای ۵۰۰ نفر رسید تمام کشور بسیج شدند تا تلفات را کاهش دهند، به نظر می رسد برای کاهش تلفات در تصادفات جاده ای نیز باید گام ویژه ای برداشته شود.

بودجه‌ای ویژه برای ایمن سازی جاده‌ها اختصاص یابد

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: باید نقاط حادثه خیز جاده ها شناسایی شده و نسبت به رفع آن ها اقدام شود و استانداردسازی راه ها باید با جدیت دنبال شود. سالیانه مبالغ بالایی برای پرداخت دیه و یا هزینه های درمان به دنبال تصادفات جاده ای صرف می شود. بنده معتقدم که دولت یکبار برای همیشه باید بودجه ویژه برای استانداردسازی و ایمن سازی جاده های کشور اختصاص دهد. نهایتا ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه برای این کار لازم است اما این هزینه در قبال حفظ جان هموطنان و کاهش نگرانی خانواده ها می ارزد.

شریعتی در پایان تاکید کرد: این ارزشمند است که ما با تخصیص بودجه ای ویژه حداقل با ایمن سازی جاده ها میزان تلفات در تصادفات جاده ای را تا حدودی کاهش دهیم، این امر نیازمند یک همت عمومی است.

منبع ایسنا

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.