بالانس دلار در نیمه ۴۹

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از دنیای اقتصاد، در حالی که هر برگ از این اسکناس آمریکایی در بازار نقدی روز گذشته با نوسان ناچیز۲۰ تومانی نسبت به نرخ روز پیشین در رقم ۴۹‌هزار و ۴۴۰ تومان ثبت شد، نرخ فردایی این ارز به بازه ۴۹‌هزار و ۵۵۰ تا ۴۹‌هزار و ۶۰۰تومانی رسید. اما همزمان با رشد قیمت دلار در معاملات روز گذشته نرخ سکه طلا دچار افت قیمت شد. هر قطعه سکه طلا طرح جدید در بازار روز گذشته با حدود ۱۰۰‌هزار تومان کاهش نسبت به نرخ روز پیشین به رقم ۲۷ میلیون و ۸۰۰‌هزار تومان رسید.

دیروز سه‌شنبه ۲۸ شهریور ماه روند نرخ شاخص ارزی در معاملات غیر‌رسمی بازار تهران نوسان چشمگیری نداشت. در حالی که نرخ این ارز در راستای آزاد‌سازی منابع ارزی و تبادل زندانیان با غرب در روز دوشنبه به پله پنجم کانال ۴۹‌هزار تومانی رسیده بود، در بازار روز گذشته نیز در همان حوالی به نوسان پرداخت و در نهایت با رشد ۲۰ تومانی نسبت به نرخ پیشین در رقم ۴۹‌هزار و ۴۴۰ تومان ثبت شد. اما همزمان با پایان معاملات نقدی در ساعات بعد از ظهر روز گذشته، اخبار درگیری‌های نظامی جمهوری آذربایجان و ارمنستان نیز منتشر شد که با توجه به اخبار پیشین و ارتباط این مناقشات با ایران برخی از فعالان بازار اقدام به افزایش نرخ دلار در معاملات فردایی کردند.

در ماه‌های پیشین سیگنال‌هایی مبنی بر احتمال دخالت مستقیم ایران در مناقشات مرز‌های شمال شرقی مطرح شد که در نتیجه با شروع مجدد جنگ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بسیاری از فعالان بازار اقدام به نرخ‌دهی در سطوح قیمتی بالاتر کردند. اما به‌عقیده برخی کارشناسان این رشد قیمت به احتمال زیاد با شروع بازار در روز چهارشنبه جبران خواهد شد و با توجه به ذخایر ارزی قابل قبول بانک مرکزی و همچنین احتمال تداوم گفت‌وگو‌های سیاسی با غرب در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به آمریکا، احتمال شروع روند‌های افزایشی جدید در نرخ ارز کم است.

گفتنی است که روز گذشته رنگ تابلو‌های بازار سکه نیز قرمز بود. هر قطعه سکه طلا ضرب امامی در بازار دیروز ۱۰۰‌هزار تومان افت کرد و به رقم ۲۷ میلیون و ۸۰۰‌هزار تومان رسید. علاوه بر آن نرخ نیم‌سکه و ربع‌سکه نیز در بازار دیروز هر یک به ترتیب ۵۰ و ۱۵۰‌هزار تومان افت کرده و نیم‌سکه ۱۵ میلیون تومان و ربع سکه ۱۰میلیون تومان به فروش رسیدند.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.