تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

بلاتکلیفی۶۰۰۰ واحد مسکن مهر در تهران

مدیرکل راه‌و‌شهرسازی استان تهران از راکد بودن حدود ۶۰۰۰ مسکن مهر پایتخت خبر داد.

نادر محمدزاده با بیان اینکه مهم‌ترین پروژه‌ها در حوزه ساخت و توسعه راه‌ها پروژه‌هایی با بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی هستند، تصریح کرد: در این راستا احداث باند دوم محور قدیم قم به طول ۳۰ کیلومتر با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی، احداث باند دوم محور فیروزکوه- سمنان به طول ۱۲کیلومتر با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی و احداث کمربندی غربی دماوند به طول ۶.۵ کیلومتر با ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی مهم‌ترین پروژه‌هایی هستند که در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسند.

وی با بیان اینکه ۶ طرح تفصیلی، ۳ طرح بافت فرسوده، ۱۰ طرح‌ هادی روستایی و یک طرح ‌هادی شهری در معاونت معماری و شهرسازی به تصویب رسید، افزود: همچنین ۸ واحد صنفی و شهرک صنعتی، ۶۷ واحد تولیدی کشاورزی و ۳۱ واحد خدماتی در راستای اقتصاد مقاومتی و اشتغال در استان تهران مجوز دریافت کردند.

وی یادآور شد: اداره کل راه‌و‌شهرسازی استان تهران متعهد به ساخت ۱۰۰ هزار و ۱۴۹ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر بوده که تا پایان بهار امسال، ۹۴ هزار و ۵۲۶ واحد (۹۴ درصد) کل مساکن مهر بهره‌برداری و به متقاضیان تحویل داده شده است. پروژه‌های باقیمانده عمدتا راکد و در مرحله تعیین تکلیف هستند.

وی با بیان اینکه حوزه املاک و حقوقی نیز ۵ قطعه زمین با واحدپذیری سه هزار و ۱۳۴ فقره مسکن به اقشار ویژه واگذار شده، تصریح کرد: ۹۳ هکتار از اراضی داخل محدوده شهری و ۳۲۶۴ هکتار از اراضی در حریم شهرهای استان تهران رفع تصرف شده است.

منبع تسنیم
مطالب مشابه