عرضه‌‌‌کنندگان واحدهای مسکونی قصدشان فروختن خانه نیست!

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، رفتار فروشندگان حاضر در بازار مسکن به لحاظ نحوه اعلام قیمت پیشنهادی فروش به شکلی است که نشان می‌دهد آنها قیمت‌هایی برای نفروختن اعلام کرده‌‌‌اند. فعالان بازار مسکن معتقدند اگرچه در فاصله بهمن و اسفند امسال شرایط در بازار مسکن تحت‌تاثیر نوسان شدید نرخ ارز به نحوی پیش رفت که بر سرعت رشد قیمت مسکن افزوده شد، اما برخی قیمت‌های اعلامی از سوی متقاضیان فروش نسبتی با قیمت در معاملات قطعی ثبت شده ندارد و بعضا تا ۵۰‌درصد از آن بالاتر است.

فعالان بازار مسکن در تحلیل این رفتار فروشنده‌‌‌ها می‌‌‌گویند که آنها قیمت‌هایی را برای نفروختن اعلام کرده‌‌‌اند؛ وگرنه به خوبی می‌‌‌دانند که ظرف دو سه هفته گذشته وقتی یک واحد آپارتمان با قیمت فرضی «الف» تومان فروش رفته است، تقریبا غیرممکن است که کسی در بازار حاضر باشد واحد مشابه در همان گذر و با همان امکانات را به قیمت «الف۵/ ۱» خریداری کند.

اما سوال اینجاست که انگیزه فروشنده‌‌‌ها از اعلام قیمت‌های پرت چیست؟ با بررسی تجربیات گذشته در مقاطع زمانی پرتورم بازار مسکن، به نظر می‌رسد بخش زیادی از فروشندگان حاضر در بازار این روزها سرمایه‌گذاران کوتاه و میان‌‌‌مدت بازار مسکن هستند که واحدهای خود را با قیمت بالاتر از حدود مورد قبول بازار مسکن عرضه کرده‌‌‌اند به این امید که بتوانند روی سطوح قیمتی متداول در بازار اثر بگذارند و آن را در بالاترین حد ممکن نگه دارند تا در شروع سال آینده بتوانند به بالاترین قیمت ممکن خریدهای ملکی سرمایه‌‌‌ای خود را بفروشند.

منبع دنیای اقتصاد

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.