تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

واردات برق از جمهوری آذربایجان آغاز شد

شرکت توانیر امروز اعلام کرد که به منظور کاهش محدودیت های تامین برق از روز پنجشنبه گذشته واردات برق از کشور آذربایجان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، حدود ۱۰ روز پیش بود که به منظور جبران کسری تأمین برق در ساعات پیک و کمک به پایداری شبکه برق کشور، واردات ۱۴۰ مگاواتی برق از کشور ترکمنستان آغاز شد.

در ادامه مذاکرات ایران با کشورهای همسایه برای واردات برق، امروز شرکت توانیر امروز اعلام کرد که به منظور کاهش محدودیت های تامین برق از روز پنجشنبه گذشته واردات برق از کشور آذربایجان آغاز شد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: با سنکرون شدن خطوط انتقال برق مغان به شبکه برق جمهوری آذربایجان، واردات برق از این کشور آغاز شد.

این عضو هیئت مدیره شرکت توانیر با بیان اینکه “هم اکنون ۷۳مگاوات برق از این خط انتقال به شبکه داخلی ایران تزریق می شود” گفت: میزان برق وارداتی از این خط انتقال تا ۱۳۰مگاوات در ساعات پیک مصرف قابل افزایش است.

سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه “صنعت برق همه توان و ظرفیت های خود را برای تامین برق مورد نیاز داخل به کار گرفته است”، خاطرنشان کرد: در کنار بکارگیری همه ظرفیت ها برای واردات و افزایش تولید برق، مشترکان خانگی با سهم پنجاه درصدی در اوج مصرف از نقشی بسیار تاثیرگذار در این میان برخوردار هستند.

رجبی مشهدی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح های تشویق محور مدیریت مصرف در ساعت اوج بار گفت: مشترکان خانگی می توانند تنها با بکار بستن سه راهکار ساده، از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری نمایند.

رجبی مشهدی تصریح کرد: استفاده از دور کند کولرهای آبی، تنظیم دمای کولرهای گازی بر روی ۲۵ درجه و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز(۱۲ تا۱۸) مهمترین راهکارها برای تامین برق همه مشترکان و پایدار ماندن شبکه برق کشور است.

منبع تسنیم
مطالب مشابه