تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

گرانی ۹ گروه کالایی

بانک مرکزی نتایج گزارش درباره قیمت برخی مواد خوراکی در هفته منتهی به ۲۲ تیر را اعلام کرد که براساس آن قیمت ۹ گروه نسبت به هفته قبل از آن افزایش و دو گروه دیگر کاهش نشان می‌دهد.

در هفته منتهی به ۲۲ تیر نرخ لبنیات ۰٫۱ درصد، تخم مرغ ۲٫۸ درصد، برنج ۳٫۲ درصد، میوه‌های تازه ۱٫۴ درصد، سبزی‌های تازه ۰٫۶ درصد، گوشت قرمز ۰٫۳ درصد، گوشت مرغ ۱۶٫۸ درصد، قند و شکر ۰٫۲ درصد و روغن نباتی ۰٫۵ درصد نسبت به هفته قبل از آن افزایش و نرخ حبوبات و چای ۰٫۱ درصد کاهش یافت.

 

در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت کره پاستوریزه معادل ۰٫۹ درصد افزایش ولی بهای ماست غیرپاستوریزه ۰٫۲ درصد نسبت به هفته قبل کاهش یافت.

قیمت سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. بهای تخم‌ مرغ معادل ۲٫۸ درصد افزایش داشت و شانه‌ای ۱۲۰ هزار تا ۱۸۰ هزار ریال فروش می‌رفت. در این هفته در گروه برنج، قیمت برنج وارداتی غیرتایلندی معادل ۰٫۲ درصد کاهش ولی بهای برنج داخله درجه یک و درجه دو به ترتیب ۳٫۶ درصد و یک درصد افزایش یافت.

در گروه حبوب قیمت نخود و لوبياقرمز هریک معادل ۰٫۱ درصد و لپه نخود ۲٫۱ درصد کاهش، ولی بهای سایر اقلام این گروه بین ۰٫۱ درصد تا ۰٫۸ درصد افزایش داشت. در هفته مورد بررسی، در میادین زیر نظر شهرداری، پرتقال درجه‌یک و گلابی عرضه نمی‌شد.

سـایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه‌فروشی‌ها متفاوت بودند، به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره‌بار عرضه می‌شد.

منبع تسنیم
مطالب مشابه