تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

تقاضای همسر آسیه بی‌بی از دونالد ترامپ، ترزا می و جاستین ترودو

همسر آسیه بی‌بی، زن پاکستانی که هفته گذشته از مجازات اعدام به جرم کفرگویی تبرئه شد، از رهبران ایالات متحده آمریکا، بریتانیا و کانادا درخواست پناهندگی کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، عاشق مسیح روز یکشنبه در یک پیام ویدیویی اظهار داشت: من از دونالد ترامپ می‌خواهم به ما برای خروج از پاکستان کمک کند. بعد از آن از ترزا می درخواست می‌کنم تا جایی که می‌تواند به ما کمک کند. وی از جاستین ترودو، نخست وزیر بریتانیا هم همین درخواست را کرده است.

دادگاه عالی پاکستان هفته گذشته خانم آسیه بی‌بی را از اتهام کفرگویی و توهین به پیامبر اسلام تبرئه و حکم اعدام وی را لغو کرد.پرونده وی نزدیک به ۱۰ سال در جریان بود .

آسیه بی‌بی در سال ۲۰۰۹ بر سر خوردن آب از لیوان مشترک با دو همسایه مسلمان درگیر شد. آن‌ها وی را به توهین به اسلام و پیامبر اسلام متهم کردند. مادر ۵ فرزند به این اتهام بازداشت و در سال ۲۰۱۰ به اعدام محکوم شده بود.

ابراز نگرانی از امنیت جانی آسیه بی‌بی و نزدیکانش در حالی ابعاد جدیدی به خود می‌گیرد که حزب جماعت اسلامی پاکستان با رد توافق میان دولت و حزب تحریک (جنبش) تحریک لبیک برای پایان دادن به تظاهرات و اعتصاب‌ها، اعلام کرد تا زمان تعیین تکلیف اعدام خانم بی‌بی، در خیابان خواهد ماند.

از سال ۲۰۱۱ به بعد دست‌کم سه مقام و شخصیت پاکستانی به دلیل صرف مخالفت با قانون مجازات کفرگویی در این کشور به قتل رسیده اند.سیف‌الملوک، وکیل آسیه بی‌بی روز شنبه از ترس جان خود از پاکستان گریخت.

یک مقام عالی‌رتبه دولت پاکستان روز یکشنبه اعلام کرد تاکنون ۱۲ نفر به دلیل شرکت در اجتماعات غیرقانونی بازداشت شده و ۵۰۰ نفر دیگر به همین اتهام تحت پیگرد قرار گرفته اند.

مطالب مشابه