تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

ارسال کمک های پزشکی سازمان ملل متحد به ایران

دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در حدود ۴٫۴ تن انواع تجهیزات پزشکی منجمله تجهیزاتی که برای مقابله با کرونا استفاده می شود را با هواپیما به ایران تحویل داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، سرویس مطبوعاتی دفتر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ژنو روز دوشنبه اعلام کرد که این سازمان ۴٫۴ تن انواع تجهیزات پزشکی منجمله تجهیزاتی که برای مقابله با کرونا استفاده می شود را با هواپیما به ایران تحویل داد.

خاطرنشان می شود هواپیمای ایرباس این تجهیزات پزشکی را از فرانکفورت (آلمان) به تهران تحویل داد که شامل انواع ماسک های پزشکی، دستکش و داروهای ضروری که سیستم مراقبت های بهداشتی ایران دچار کمبود شدید بوده و به آنها نیاز دارد.

سرویس مطبوعاتی افزود: برای هفته های بعد نیز پروازهای دیگری برای انتقال دارو و تجهیزات محافظتی برای پرسنل پزشکی در نظر گرفته شده است.

ایوو فریسن نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در تهران گفت: تجهیزاتی که روز دوشنبه به ایران تحویل داده می شود “برای بخش مراقبت های بهداشتی بسیار حیاتی است.” وی تأکید کرد: “ما با مردم ایران متحد هستیم و برای کمک به مهار شیوع کووید-۱۹ بسیج شده ایم.”

 

منبع اسپوتنیک
مطالب مشابه