تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

خطرناک‌ترین مرحله کروناویروس مشخص شد

محققان چینی توانستند معین کنند که هفته اول یا دومین هفته ابتلا به کرونا خطرناک است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از مجله «The Lancet»، محققان چینی توانستند معین کنند که هفته اول خطرناک است یا دومین هفته ابتلا به کرونا.

بر طبق تحقیقات آنها خطرناکترین مرحله ، اولین هفته پس از ظاهرشدن علایم ابتلا به ویروس است. در این مرحله ویروس براحتی می تواند انتقال یابد. شدت فعالیت ویروس «کووید -۱۹» می تواند انتقال آن از یک فرد به فرد دیگر را راحتتر کند. از اینرو محققان برای دوری از مواجه شدن با این خطر، به استفاده از ماسک هنگام خروج از خانه فرامی‌خوانند.

پیشتر، ویروس‌شناسان دانشگاه هنگ‌کنگ اعلام کردند که ویروس کرونا در دمای +۴ تا ۱۴ روز فعال است و بعد رکود فعالیت آن آغاز می‌شود.

طی این مدت ویورس در ماسک های پزشکی و سطوح پلاستیکی و فلزی ضد زنگ تا ۷ روز فعال است. بر سطح شیشه و اسکناس تا ۴ روز و لباس و سطوح چوبی تا ۲ روز. این ویروس روی کاغذ معمولی پس از ۳ ساعت می میرد.

مطابق با اطلاعات دانشگاه جانز هاپکینز، تا نیمه شب روز ۳۰ ماه مارس، در سراسر جهان، ۷۱۸۶۸۵ به بیماری « کووید-۱۹» مبتلا شده‌اند. از این تعداد ۳۳۸۰۰ نفر درگذشتند و ۱۴۹ هزار نفر بهبود یافتند.

آمریکا از لحاظ شمار مبتلایان با ۱۳۹۶۰۰ نفر در صدر کشورها قرار دارد. ایتالیا با ۹۷۶۰۰ نفر در جای دوم و چین با ۸۲۱۰۰ نفر در ردیف سوم قرار گرفته است. کشورهای اسپانیا،آلمان،فرانسه، ایران،بریتانیا، سوئیس و نیدرلند در فهرست ۱۰ کشور با تعداد زیاد مبتلایان به کروناویروس قرار دارند.

منبع اسپوتنیک
مطالب مشابه