تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

مرزهای زمینی ایران با پاکستان به منظور جلوگیری از شیوع کرونا بسته شد

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سه مرز زمینی ایران با پاکستان به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بر روی مسافران دو سوی مرز تا بهبودی شرایط بسته شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، محمد هادی مرعشی اظهارداشت: با توجه به شیوع کرونا و به منظور کنترل و مهار این ویروس ترددهای مسافری در سه مرز سیستان و بلوچستان با پاکستان تا اطلاع بعدی بسته شده است.

وی بیان کرد: صادرات و واردات از سه مرز سیستان و بلوچستان با پاکستان بدون هیچ مشکلی در حال انجام است اما قبل از ورود رانندگان به داخل خاک کشور تست کرونا از آنان گرفته می‌شود.

معاون امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: صادرات و واردات از مرزهای این استان به پاکستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و با یک سری محدودیت‌های کرونایی در حال انجام است.

وی ادامه داد: امروز حدود ۴۰۰ دستگاه کامیون از مرز میرجاوه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به داخل کشور واردات و صادرات داشته‌اند.

مرعشی اظهارداشت: تنها مرز میلک در شمال سیستان و بلوچستان بسته شده بود آنهم به دلیل اختلاف تجار بود که خود افغانستانی‌ها ورود به ولایت نیمروز ممنوع شده بود که هم‌اینک این مشکل رفع شده و تردد صادرات و واردات از این مرز در حال انجام است.

سیستان و بلوچستان واقع در جنوب شرق ایران اسلامی حدود یک‌هزار و ۶۰۰ کیلومتر یعنی معادل یک ششم از مجموع مرزهای جمهوری اسلامی ایران، با کشورهای افغانستان، پاکستان و حوزه دریای عمان مرز دارد.

طول مرزهای خاکی این استان با کشور افغانستان حدود ۳۰۰ کیلومتر یعنی معادل یک سوم از کل مرز ایران با افغانستان و طول مرزهای خاکی مشترک استان با کشور پاکستان ۹۲۱ کیلومتر است که مجموع کل مرز مشترک ایران و پاکستان را تشکیل می دهد.

طول مرزهای آبی سیستان و بلوچستان در سواحل دریای عمان با کشور پاکستان نیز ۳۷۰ کیلومتر است.

منبع ایرنا
مطالب مشابه