تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

ویروس کرونا زودتر از اعلام مقامات چینی آغاز شده بود

محققان سازمان جهانی بهداشت که منشا ویروس کرونا را مطالعه می کنند، اطلاعات مربوط به اعلام دیرهنگام همه گیری در چین را کشف کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، این کارشناسان که از ووهان، شهری که ویروس کرونا برای اولین بار در این مکان کشف شد، به این نتیجه رسیدند که انتشار این ویروس زودتر از اعلام مقامات چینی آغاز شده است.

پیتر بن امبارک، محقق اصلی سازمان جهانی بهداشت گفت؛ بیش از ده نوع ویروس در دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان شناسایی شده است. وی افزود: ویروس کرونا در ماه دسامبر به طور گسترده در ووهان منتشر شد كه كشف جدیدی است.

به گفته وی، دانشمندان چینی اطلاعات مربوط به ۱۷۴ مورد آلودگی به ویروس کرونا را در دسامبر ۲۰۱۹ در ووهان ثبت کردند. از این تعداد ۱۰۰ مورد با آزمایشات آزمایشگاهی و ۷۴ مورد دیگر با تشخیص بالینی بر اساس علائم تأیید شده است.

امبارک خاطرنشان کرد: بیماری های ناشی از ویروس کرونا فقط در ۱۵ درصد موارد شدید است. از اینرو وی این موضوع را رد نکرد که در ابتدای همه گیری، همه موارد شناسایی نشده است. تعداد کل آنها در ماه دسامبر می تواند بیش از یک هزار نفر باشد.

شایان ذکر است که برخی از کارشناسان این مأموریت بین المللی گفته بودند که مقامات چینی از ارائه آمارهای اولیه در مورد موارد اولیه عفونت ویروس کرونا در این کشور به کارشناسان سازمان جهانی بهداشت خودداری کردند. دومینیک دویر، دانشمند استرالیایی گفت؛ پکن فقط چند نمونه را به متخصصان نشان داده است.

پیش از آن کارشناسان سازمان جهانی بهداشت نسبت به زمان شروع شیوع ویروس کرونا تردید داشتند. آنها معتقدند این ویروس ممکن است قبل از دسامبر ۲۰۱۹، هنگامی که رسماً اعلام شد، در چین شروع به گسترش کرده است.

منبع اسپوتنیک
مطالب مشابه