تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

پوشیدن ماسک در فضاهای باز و شلوغ پاریس اجباری شد

در خلال افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در پاریس و اطراف آن، پوشیدن ماسک در “برخی فضاهای باز و شلوغ” در پایتخت فرانسه از روز دوشنبه اجباری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، پلیس گفت که این دستور شامل حال ۱۱ ساله ها به بالا در “برخی نواحی خیلی شلوغ” خواهد شد.

به گفته مقام ها ویروس کرونا که عامل بیماری کووید-۱۹ است از اواسط ماه ژوئیه در سطحی گسترده تر در این ناحیه در حال انتشار بوده است.

استفاده از ماسک صورت از پیش در مکان های سرپوشیده عمومی اجباری بود.

کارشناسان هشدار می دهند که کنترل کووید-۱۹ ممکن است “هر لحظه” در فرانسه از دست برود.

چندین شهر مثل نیس و لیل هم با اعمال مقرراتی پوشیدن ماسک در برخی فضاهای باز را اجباری کرده‌اند.

مقام‌های پاریس هنوز نگفته‌اند کدام نقاط شهر تحت تاثیر این دستور که از هشت صبح روز دوشنبه اجرا می‌شود، خواهند بود. آنها گفتند که این دستور به طور مرتب ارزیابی خواهد شد.

مقام های پاریس روز شنبه در بیانیه ای گفتند درحالی که میانگین تست مثبت کرونا در کل فرانسه ۱.۶ درصد است این میزان برای پاریس و حومه ۲.۴ درصد است.

آنها افزودند که روزانه تست کرونای حدود ۴۰۰ نفر در این منطقه مثبت می شود و در این میان به خصوص افراد ۲۰ تا ۳۰ ساله بیشتر آلوده می شوند.

دستور تازه بعد از آن صادر می شود که مشاوران علمی دولت روز سه شنبه اخطار دادند که دولت ممکن است کنترل ویروس را در هر زمان از دست بدهد.

بنابر گزارش بی‌بی‌سی، فرانسه در روز جمعه ۲۲۸۸ مورد ابتلا را گزارش کرد که بالاترین رقم روزانه از زمان رفع مقررات منع تردد در این کشور است.

منبع ایسنا
مطالب مشابه