تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

استفاده وزارت خارجه روسیه از تلگرام با وجود ممنوعیت این پیام رسان

با وجود حکم دادگاه روسیه در ماه آوریل مبنی بر مسدود شدن سرورهای تلگرام در سراسر این کشور، کانال تلگرام وزارت خارجۀ روسیه همچنان فعال است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از یورو نیوز ، حکم دادگاه پس از آن صادر شد که کمپانی تلگرام از دادن کلیدهای رمزگشای پیام‌های کاربران در این کشور به سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) خودداری کرد و اعلام کرد که این کار نقض سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران است.

 

در واکنش به پرسش خبرنگاران دربارۀ این موضوع ماریا زاخارووا، مدیر بخش اطلاعات و مطبوعات این وزارتخانه اعلام کرد که هیچ تناقضی میان استفاده از تلگرام در این وزارتخانه و حکم دادگاه وجود ندارد.

ماریا زاخارووا، مدیر بخش اطلاعات و مطبوعات وزارت خارجه روسیه

او گفت: «تصمیم دادگاه دربارۀ مسدود کردن خود پلتفرم تلگرام بود و نه کانال‌های آن. ما با روس‌کوماندزور (سازمان تنظيم مقررات ارتباطات روسيه) مشورت کردیم و تمام اقدامات لازم در این راستا را انجام دادیم. کار با خود تلگرام ممنوع نشده است.»

 

تلگرام به کاربران خود اجازه داده است تا برای یکدیگر پیام‌های رمزگذاری شده بفرستند و علاوه بر این دارای کانال‌هایی است که به کاربران توانایی پخش اخبار و تولیدات خود برای گروه بزرگی از مخاطبان را می‌دهد.

 

خانم زاخارووا افزود او شخصا استفاده از این پیام‌رسان را به دلیل اشکالات آن متوقف کرده است.

 

او همچنین به انتقاد از کانال‌های ناشناسی پرداخت که هزاران عضو دارند و اخبار جعلی را در سراسر کشور روسیه منتشر می‌کنند.

مطالب مشابه