تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

تجمع اعتراضی دانشجویان علوم و تحقیقات تهران

دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران روز شنبه در حالی پس از دو روز تعطیلی کار خود را از سر گرفت که شماری از دانشجویان آن در اعتراض به حادثه واژگونی اتوبوس این دانشگاه که ۱۰ کشته و ۲۶ زخمی برجا گذاشت، دست به تجمع زده بودند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، در هفته گذشته در حادثه ای تلخ یکی از اتوبوس‌های این دانشگاه با ۳۰ سرنشین از مسیر خود منحرف و واژگون شد.

دانشجویان در تجمعی اعتراضی در پارکینگ دانشگاه علوم تحقیقات با سردادن شعارهایی به عملکرد ضعیت مدیریت دانشگاه از جمله ضعف‌ سیستم حمل و نقل در این نهاد آموزشی اعتراض کردند و خواستار پاسخگویی مسئولان دانشگاه و مجازات عاملان کشته و زخمی شدن هم‌کلاسی‌هایشان شدند.

بنا بر گزارش ایسنا با وجود آنکه اتوبوس‌های دانشگاه در این روز عوض شده بودند اما بسیاری از دانشجویان در حرکتی نمادین حاضر به استفاده از اتوبوس‌ها نشدند و به این ترتیب اتوبوس‌ها در حالی که تقریبا خالی بودند مسیر میان ساختمان دانشکده‌ها را طی می‌کردند.

اعتراض این دانشجویان که گفته می‌شد به‌طور خودجوش برگزار شده است به موضوعات متعددی بود؛ از جمله اینکه چرا با وجود دریافت شهریه‌های سنگین از آنها، فکری برای ایمنی سیستم حمل و نقل دانشجویان نشده است؟ چرا با وجود دریافت هزینۀ بیمه از دانشجویان، مدت هفت سال است که اتوبوس‌های این دانشگاه بیمه ندارند؟

برخی از دانشجویان در شعارهایشان خواستار استعفای مقامات دانشگاه و برخی دیگر خواستار حذف اتوبوس‌ها و فراهم کردن امکان حمل و نقل دانشجویان با خودروهای شخصی و تاکسی آنهم با هزینه‌ای مقرون به صرفه شدند.