تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

ترامپ: عربستان هزینه بازسازی سوریه را پرداخت می‌کند

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که عربستان سعودی قبول کرده است تا هزینه مورد نیاز برای بازسازی سوریه را به‌جای آمریکا پرداخت کند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، دونالد ترامپ در حساب توئیتر خود اعلام کرد: عربستان سعودی هم اکنون قبول کرده است تا هزینه مورد نیاز برای بازسازی سوریه را به‌جای آمریکا پرداخت کند.

او در ادامه با سپاس از عربستان، افزود که آیا این زیبا نیست که کشورهای خیلی ثروتمند به بازسازی کشورهای همسایه خود کمک می‌کنند. دونالد ترامپ همچنین اشاره کرد که این کشورها به جای آمریکا که پنج هزار مایل دورتر است این کار را انجام می‌دهند.

آقای ترامپ روز چهارشنبه گذشته اعلام کرد که شکست داعش تنها دلیل حضور نیروهای نظامی این کشور در سوریه بوده و با تحقق این هدف ۲ هزارنیروی آمریکایی حاضر در سوریه باید از این کشور خارج شوند.

در پی اعلام این تصمیم، جیمز متیس، وزیر دفاع و برت مک گرک، نماینده ویژه ایالات متحده در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش از مقام خود کناره گیری کردند. شمار گسترده‌ای از اعضای جمهوری‌خواه کنگره و متحدان بین‌المللی آمریکا هم از این تصمیم ابراز نگرانی کرده اند.

آقای ترامپ سال گذشته هم تمایل خود را برای خروج نظامیان آمریکایی از سوریه اعلام کرده بود. با این حال، وی به‌ویژه پس از رایزنی‌های امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفت که سربازان این کشور همچنان و به صورت موقت در سوریه باقی خواهند ماند.

منبع یورونیوز
مطالب مشابه