تعداد قربانیان زلزله ترکیه و سوریه از مرز ۳۳۰۰۰ نفر گذشت

0

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از رویترز، تلفات در دو کشور ترکیه و سوریه ناشی از زمین لرزه روز دوشنبه و پس لرزه های بزرگ به بالای ۳۳۰۰۰ افزایش یافت و به نظر می رسد همچنان رو به رشد باشد. این مرگبارترین زمین لرزه ترکیه از سال ۱۹۳۹ تاکنون بوده است.

در یکی از مناطق مرکزی یکی از بدترین شهرها، آنتاکیا در جنوب ترکیه، صاحبان مشاغل روز یکشنبه مغازه های خود را تخلیه کردند تا از سرقت کالا توسط غارتگران جلوگیری کنند. ساکنان و امدادگرانی که از شهرهای دیگر آمده‌اند به بدتر شدن شرایط امنیتی، با سرقت گسترده مشاغل و خانه‌های فروریخته اشاره کردند.

رجب طیب اردوغان در مواجهه با پرسش هایی در مورد پاسخ خود به زلزله در حالی که برای انتخابات سراسری آماده می شود که انتظار می رود سخت ترین انتخابات در دو دهه قدرت او باشد، گفت که دولت قاطعانه با غارتگران برخورد خواهد کرد.

همچنین در سوریه، این فاجعه به شدت در شمال غرب تحت کنترل شورشیان ضربه خورد و بسیاری از مردمی را که قبلاً چندین بار به دلیل جنگ داخلی ده ساله آواره شده بودند، دوباره بی خانمان کرد. این منطقه در مقایسه با مناطق تحت کنترل دولت کمک اندکی دریافت کرده است.

مارتین گریفیتس، مسئول امداد سازمان ملل متحد از مرز ترکیه و سوریه، جایی که تنها یک گذرگاه برای کمک های سازمان ملل باز است، در توئیتر نوشت: «ما تاکنون مردم شمال غرب سوریه را ناکام گذاشته ایم.

نظر خود را با سایرین در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.