تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

درخواست دیدار وزیر انرژی اسرائیل از میشل عون

وزیر انرژی اسرائیل با ارسال پیامی به رئیس جمهوری لبنان از وی برای دیدار مستقیم و رو در رو در یک کشور اروپایی به منظور گفت‌وگو در خصوص ترسیم مرزهای دریایی دعوت به عمل آورد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، یووال اشتاینتس، وزیر انرژی اسرائیل خاطرنشان کرد: من اطمینان دارم اگر دیداری مستقیم و رو در رو در یک کشور اروپایی داشته باشیم و بتوانیم مذاکرات علنی یا محرمانه برگزار کنیم فرصتی مناسب جهت حل اختلافات بر سر مرزهای دریایی برای همیشه را به دست خواهیم آورد.

اشتاینتس اظهار کرد: با وجود وضعیت روابط بین دو طرف می‌خواهم که اولا برای ملت لبنان روز استقلال را تبریک بگویم و همچنین مهار سریع بحران کنونی در لبنان را آرزو کنم.

وی در ادامه افزود: با این اقدام، ما می‌توانیم در تقویت آینده اقتصادی و رفاه ملت لبنان و “اسرائیل” سهیم باشیم.

یووال اشتاینتس در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهوری لبنان درباره مذاکرات با اسرائیل درباره تعیین مرزهای آبی، گفت: متأسفانه به نظر می‌رسد شما از همه واقعیت‌ها در خصوص ترسیم مرزهای دریایی با خبر نیستید.

وزیر انرژی اسرائیل همچنین در پیام خود به میشل عون گفت: از گفت‌وگویی که بین دو طرف در روزهای اخیر در توئیتر در خصوص مرزهای دریایی صورت گرفت، خوشحالم.

مذاکرات کنونی میان لبنان و اسرائیل برای تعیین تکلیف ۸۵۴ کیلومتر مربع از آب‌های دریای مدیترانه است که دارای منابع طبیعی نفت و گاز است و نقشه‌های آن از سوی دو طرف در سال ۲۰۱۱ برای سازمان ملل ارسال شده است.

منبع ایسنا
مطالب مشابه