تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

دولت آمریکا تحریم های اقتصادی جدیدی بر علیه ایران وضع می کند

یک مقام ارشد دولت آمریکا به اعلام کرد: دولت آمریکا تحریم‌هایی جدیدی بر علیه جمهوری اسلامی ایران وضع خواهد کرد که بخش‌هایی از اقتصاد این کشور که پیش از این مورد هدف قرار نگرفته بود، تحت فشار قرار خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر ، یک مقام عالی رتبه دولت آمریکا در جمع خبرنگاران اعلام نموده است که دولت ایالات متحده در نظر دارد، در سالگرد خروج آمریکا از برجام که توسط دونالد ترامپ در ماه می سال گذشته انجام شد، این تحریم‌های جدید را وضع کند.

وی همچنین گفت: ما خواهان تداوم تأثیر سرد شدن روابط با ایران بوده تا شرکتها به این نتیجه برسند که تجارت کردن با ایران، ایده وحشتناکی است.

این مقام دولتی که نخواست نامش فاش شود، اظهار داشت: دولت آمریکا این تحریم‌ها را در هفته‌های آتی اعلام خواهد کرد.

وی گفت: هر چه‌قدر بیشتر بتوانیم ایران را در این سالگرد تحریم کنیم، بهتر خواهد بود. اما آماده سازی این تحریم‌ها طول خواهد کشید و وزارت خزانه‌داری آمریکا روی آنها کار می‌کند.

او ادامه داد: ایالات‌متحده می‌تواند اصلاً معافیتی صادر نکند و من معتقدم ما به سوی این مسیر حرکت می‌کنیم. کاهش تعداد معافیت‌ها صادرات نفت ایران را محدود خواهد کرد. آمریکا از قبل خواهان کاهش صادرات ایران به صفر بوده است و این هدف تغییری نکرده است.

بر اساس تحلیل‌های گروه اوراسیا، چین، هند، ژاپن، کره‌جنوبی و ترکیه، به احتمال زیاد پس از اتمام معافیت‌ها در ماه می، دوباره معافیت دریافت خواهند کرد که این صادرات ایران را به ۱.۱ میلیون بشکه در روز محدود می‌کند. به این ترتیب ایتالیا، یونان و تایوان از لیست معافیت‌ها حذف خواهند شد.

منبع رویترز
مطالب مشابه