تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

دیدار تاریخی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در سنگاپور

ترامپ در دیدار با کیم جون اون مدعی روابطی فوق العاده عالی شد

سنگاپور- دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قمار بزرگ خود را در همراهی با کیم جونگ اون از کره شمالی در روز سه شنبه به اجرا گذاشت. نشستی همراه با گفتگوهایی سوررئالیستی  و بی سابقه با رهبر مستبد پادشاهی سرکشی که ترامپ امیدوار است منجر به نتایجی تاریخی شود.

ترامپ گفته است که ممکن است امروز عصر مراسم امضای توافق نامه ای هم وجود داشته باشد بنابراین می توان حدس زد که پیشاپیش توافقی در بین بوده است.

این دو نفر در برابر ردیفی از پرچم های دو کشور دست های هم را برای به هم فشردن پیش بردن اتفاقی که تا پیش از این غیرقابل تصور به نظر می رسید و این خود نشانه ای از شروع فصل جدید در روابط این دو کشور است که پیش از این بسیار پر تنش بود

رهبر کره شمالی کیم جونگ اون همراه با رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ در حال قدم زدن در لحظات استراحت فیمابین شنست تاریخی کره-آمریکا، در هتل کاپلا جزیره سنتوزا سنگاپور در ۱۲ جون ۲۰۱۸٫

ترامپ سه ساعت پس از نشست برای یکسری گفتگوها و خوردن ناهار کاری به خبرنگاران گفت: ما نشستی واقعا عالی داشتیم با پیشرفتی فوق العاده در مذاکرات. واقعا خیلی مثبت بود. من فکر می کنم گفتگوهای ما بهتر از هر آن چیزی بود که هر کسی ممکن است تصور کند. واقعا خوب بود!”

پیش از این در همین روز ترامپ پیش بینی یک توافقنامه نهایی در خصوص سلاح های هسته ای پیونگ یانگ را کرده بود، چیزی که او مدعی بود در همان نخستین دقایق ملاقات با کیم می تواند در مورد تحقق آن به نتیجه برسد. ترامپ گفت: روابطی عالی خواهیم داشت!

قبلا ترامپ تهدید کرده بود که اگر انتظاراتش از ملاقات با کیم در مورد واقعی و ملموس بودن نشست برآورده نشود خیلی مودبانه از نشست خارج خواهد شد. در عوض اکنون او پیش بینی می کند و می گوید همراه با دوست تازه اش ” می تواند یک مشکل بزرگ، یک معمای بزرگ را حل کند. می توانند با هم کار کنند و از این دستاورد نگهداری نمایند”

 

 

 

منبع سی ان ان
مطالب مشابه