تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

دیدار ترامپ و اون در خاک کره شمالی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، امروز یکشنبه در اقدامی بی‌سابقه در منطقه غیرنظامی میان دو کره با هم دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده پس از دیدار با کیم جونگ اون در منطقه غیرنظامی در مرز دو کره به خواست رهبر کره شمالی وارد خاک کره شمالی شد. دونالد ترامپ اولین رئیس جمهوری ایالات متحده است که پا به خاک کره شمالی گذاشته است.

دونالد ترامپ و کیم جونگ اون، بعد از دست دادن در خاک کره شمالی بار دیگر به سوی مرز قدم زدند و رهبر کره شمالی به همراه رئیس‌جمهور آمریکا وارد خاک کره جنوبی شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده پس از دیدار با کیم جونگ اون در مرز بین دو کره گفت: «امروز روز بزرگی برای جهان است.» وی همچنین از اینکه اولین رئیس جمهوری آمریکا است که در دوران زمامداری اش به کره شمالی سفر می کند ابراز خرسندی کرد.

رهبر کره شمالی نیز در پاسخ گفت: “فکر می‌کنم این اقدام  نشانه‌ای است از تمایل به پاک کردن گذشته تاریک و گام گذاشتن به آینده‌ای جدید.

دونالد ترامپ همچنین گفت به اینکه از مرز بین دو کره عبور کرده و قدم به خاک کره شمالی گذاشته است افتخار می کند.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی نیز اقدام دونالد ترامپ در سفر به کره شمالی را شجاعانه توصیف کرد. وی گفت که سفر کوتاه رئیس جمهوری آمریکا به کره شمالی به بهبود روابط دو کشور کمک می کند. او همچنین تاکید کرد که از پیشنهاد ملاقات دونالد ترامپ «بسیار شگفت زده» شده بود. رهبر کره شمالی افزود که سفر دونالد ترامپ به کشورش و دست دادن آنها با یکدیگر نشان می دهد که «امروز روزی متفاوت از دیروز» است.

آقای ترامپ همچنین گفت: “وقتی من این موضوع را (ملاقات در منطقه مرزی) در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردم، اگر رئیس کیم (عنوان رهبر کره شمالی) دعوت را نمی‌پذیرفت، برای من در برابر چشم رسانه‌ها خیلی بد می‌شد. خیلی سپاسگزارم که او پذیرفت این دیدار انجام شود چون خیلی برای من و برای ایشان خوب شد.

این دیدار بی‌سابقه در پی دعوت ناگهانی دونالد ترامپ از رهبر کره شمالی رخ داد.

مطالب مشابه