تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

زوج استرالیایی بازداشتی در ایران آزاد شدند

وزیر خارجه استرالیا اعلام کرد که ۲ شهروند از سه شهروند این کشور که اخیراً در ایران بازداشت شده بودند، آزاد شدند. وزیر خارجه استرالیا در ادامه تصریح کرد که همچنان برای آزادی سومین شهروند خود که در ایران بازداشت است تلاش خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر، وزیر خارجه استرالیا با اعلام این خبر عنوان کرد که «جولی کینگ» یک زن بریتانیایی-استرالیایی و «مارک فرکین» نامزد استرالیایی او که اوایل سال جاری میلادی در ایران بازداشت شده بودند، آزاد شدند.با این حال نفر سوم به نام «کیلی مور گیلبرت» که تابعیت بریتانیایی-استرالیایی دارد، همچنان در بازداشت به سر می‌برد.

پیش از این، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه بازداشت سه تبعه استرالیایی را تأیید کرده بود.

در همین رابطه

وزیر خارجه استرالیا همچنین در جمع خبرنگاران اعلام کرد که «با آرامش خاطر» اعلام می‌کند که جولی کینگ و مارک فرکین «آزاد شده‌ و به استرالیا بازگشته‌اند».

پین تأیید کرد که گیلبرت همچنان در بازداشت است و محکومیت ۱۰ سال حبس برای وی صادر شده و افزود: مذاکرات زیادی با مقام‌های ایرانی برای آزادی این ۲ شهروند استرالیایی انجام شده است.

وزیر خارجه استرالیا در ادامه تصریح کرد که همچنان برای آزادی سومین شهروند خود که به جرم جاسوسی در ایران در بازداشت به سر می‌برد، تلاش خواهد کرد.

مطالب مشابه