تجزیه و تحلیل اخبار و تحولات اقتصادی ایران و جهان

شرط آمریکا برای بازسازی سوریه

برایان هوک، رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا می گوید کشورش تا زمان خروج کامل ایران و متحدان تهران از سوریه به بازسازی این کشور جنگزده کمک مالی نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی معاصر به نقل از شبکه سی ان بی سی ، برایان هوک رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت: به ایران اجاره نخواهیم داد کاری را که در لبنان انجام داده اند را در سوریه انجام دهند. کمک مالی برای بازسازی سوریه را متوقف می کنیم، ابزارهای متعددی برای رسیدن به این هدف خود داریم.

سخنان برایان هوک در حالی بیان می شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ترامپ تصمیم گرفته است نیروهای آمریکایی را از سوریه خارج کند.ائتلاف نظامی به رهبری آمریکا روز جمعه از آغاز خروج نیروهای خود از سوریه خبر داده بود.

منتقدان تصمیم دونالد ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه بر این باور هستند که این امر تلاشهای آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در سوریه را تحت الشعاع قرار خواهد داد. با این حال برایان هوک در این مورد می گوید: «بر این باوریم که اگر با همه در منطقه همکاری کنیم و اگر دیپلماسی خود را آنطور که می خواهیم پیش ببریم می توانیم از شر همه نیروهای تحت کنترل ایران خارج شویم.»

مطالب مشابه